Super novinky v Telegramu: Diskuzní témata či zvětšení písma

telegram novinky 11 2022 velikost písma skupiny témata topics

Vývojáři komunikační aplikace Telegram oznámili příchod několika velmi šikovných nových funkcí. Na své si přijdou fanoušci přehlednějšího rozdělování témat ve skupinových konverzacích, odpůrci či naopak zastánci video vzkazů nebo uživatelé, kterým nevyhovuje základní velikost textů. Pojďme si představit všechny novinky postupně…

Telegram
Telegram

Témata ve skupinách. Jelikož mohou být skupiny opravdu početné, rozhodl se telegram zavést možnost tzv. Topics neboli témat. Podobně jako třeba na Discordu nebo Slacku je tedy nově možné komunikovat ve speciálních tematických vláknech a ne pouze v jednom hlavním.

Telegram skupiny topics témata

Sběratelská username. Stejně jako jiné sociální sítě i Telegram využívá pro identifikaci uživatelů unikátní uživatelské jméno neboli username. Nyní z některých dělá obchodovatelné zboží. Uživatelská jména do pěti znaků budou k dispozici na tržišti Fragment.

Telegram Sběratelská username

Převod řeči z videa na text. Pro uživatele Telegram Premium je k dispozici nová forma automatického převodu na text z jiného formátu. K audio stopám nyní přibývají také videa. I z nich už aplikace dokáže text dostat.

Telegram Převod řeči z videa na text

Nové balíky Emoji. Prémioví uživatelé mají nyní přístup k dvanácti dalším balíkům s Emoji.

Telegram Nové balíky Emoji

Změna velikosti písma. Konkrétně v Android aplikaci Telegram je nově možné posuvníkem měnit velikost písma. Platí to nejen na zprávy, ale také na náhledy odkazů nebo hlavičky odpovědí.

Telegram Android Změna velikosti písma

Mezi další změny patří interaktivní Emoji a Reakce, vylepšený tmavý režim v aplikaci pro iOS a několik menších designových změn.

Které novinky se vám líbí nejvíc?

Zdroj: Telegram

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)