Telegram 8.0.1 přináší nové emoji či nahrávání live hovorů

Telegram 8.0.1 aktualizace

Komunikační aplikace Telegram přechází na verzi 8.0.1. Aktualizace s sebou nese hned několika zajímavých novinek z pohledu designu i funkcí. Vizuálně nejviditelnější změnou je přidání grafických témat, která uživatelé mohou nastavit v individuálních chatech. Na výběr je z osmi různých stylů. Úprav se dočkala i emoji, z nichž některá po odeslání nově spouští celoobrazovkové animace. Jakmile mají odesílatel i příjemce chat otevřený, spustí se současně.

Mimo tyto dvě vizuální proměny dorazilo například i šikovnější informování o přečtení zprávy ve skupinových konverzacích. Pro zobrazení obecné ikonky o přečtení nyní stačilo, aby si zprávu zobrazil jen jeden uživatel. Nově bude možné zobrazit výpis dlouhým podržením na zprávě.

Telegram
Telegram

Administrátoři skupin také dostali do rukou novou možnost nahrávání skupinových videohovorů a živých vysílání. Mohou přitom vybrat, zda chtějí zaznamenat kompletní video (horizontální nebo vertikální), nebo jen zvukovou stopu. Nejnovější Telegram 8.0.1 můžete už vyhlížet, měl by být v této verzi co nevidět i v Obchodě Play.

Kterou novinku nejvíce využijete?

Zdroj: Telegram

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)