Menu

Microsoft potvrzuje: v roce 2017 přijdou dva telefony Nokia s Androidem

Značka Nokia má i po mnoha letech útlumu stále své místo v srdcích a myslích mnoha svých fanoušků. Poté, co její mobilní divizi získal Microsoft, vsadil všechno na jednu kartu – svůj operační systém Windows Phone. To se však neukázalo jako dobrý tah a Nokia tak v podstatě zmizela z trhu. To, co zůstalo z kdysi velké společnosti mobilního průmyslu, hodlá nyní vstoupit do segmentu chytrých telefonů. Po tabletu Nokia N1 se připravují nové chytré telefony Nokia s Androidem.

Telefony Nokia s Androidem

Finská společnost poskytla na deset let komerční práva k produkci telefonů pod svou značkou firmě HMD Global, kterou založili dva bývalí manažeři Nokie Florian Seiche a Arto Nummela. Dle vietnamských médií uvedl výkonný ředitel mobilních komodit při pobočce Microsoft Asia James Rutherfoord, že HMD Global plánuje vydání dvou nových telefonů (resp. dle některých zdrojů “dvou nových produktů”) v posledním čtvrtletí tohoto roku. Počátkem druhého čtvrtletí 2017 by se měly objevit přinejmenším další dva chytré telefony.

James Rutherfoord potvrdil, že v roce 2017 přijdou dva telefony Nokia s Androidem

James Rutherfoord potvrdil, že v roce 2017 přijdou dva telefony Nokia s Androidem

Nokia nedávno potvrdila svou účast na veletrhu Mobile World Congress 2017, ale není pravděpodobné, že by zde chtěla představit všechny chytré telefony. Je tedy takřka jisté, že se dočkáme smartphonů s kdysi oblíbenou značkou, na přesnější termíny si však budeme muset počkat.

Obecně se, v souladu s dřívějšími zvěstmi, čeká postupné představení dvou vlajkových lodí a několika telefonů cenově dostupnější třídy. Není vyloučeno, že některé modely budou představeny na MWC již 2017 na konci února, nicméně to už se dostáváme do roviny spekulací. Každopádně jisté je, že Nokia (respektive, abychom byli přesnější, HMD Global) začíná svou cestu, která přinejmenším oživí trh s chytrými telefony.

Zajímaly by vás telefony Nokia s Androidem, nebo vás tato značka nechává naprosto chladnými? Dokáže HMD Global pod vedením někdejších manažerů navázat na své zaprášené úspěchy? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: phonearena.com, nokiapoweruser.com, androidheadlines.com, chezasite.com.

 

Komentáře

carda21

z aplikace
19.10.2016 16:05

Zvědavý jsem co předvedou když aspoň jeden z nich bude mít výkon současných tím lépe.

Zmasterq

zmasterq 0

z aplikace
19.10.2016 16:56

nechápu co s tím mám Microsoft společného když to prodali ..

V6ak

v6ak 9

19.10.2016 17:31

Microsoft koupil mobilní divizi Nokie a dostal omezenou licenci na používání značky Nokia. Samotnou značku ale Microsoft nekoupil. HMD Global licencovala značku Nokia a nevypadá to, že by měla něco společného s Microsoftem.

brezova65

19.10.2016 18:12

Nokia je historie, Podobně jako firma Alcatel která kdysi dělala dobré fóny a teď se může snažit sebe lépe a její sláva je mizivá.

Mário Šišovský

z aplikace
19.10.2016 19:17

No uz radsej nie, stacilo mi. Mal som asi 6 Nokii a aj tie najdrahsie. Stale restartovat, vyberat baterku, stale nieco nefungovalo(aplikacie). Takze si len o nom radsej iba precitam!!!

nosac

z aplikace
19.10.2016 19:33

Já jsem byl s telefony Nokia spokojen. Poslední byl 6150. I když současný záložní Nokia 130 jsem vybíral i proto že má Bluetooth kvůli handsfree, ale to jsem netušil že to Bluetooth je použitelný pouze na kopírování. Ale to je produkt Microsoft, tak se to dalo čekat, že nerozumí k čemu je mobil primárně určen.

marczous33

z aplikace
19.10.2016 19:46

Ja jim fandím. Doufám že se vrátí do popředí.

dunco

z aplikace
19.10.2016 19:49

Nechápu kde jste přišli na to, že Microsoft má něco společného s těmito telefony. Píšete už zde absolutní bludy. Úroveň Blesku nebo Aha.

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

19.10.2016 19:56

Také jsem docela zvědav, s čím přijdou.
Pravda, Alcatel moc neuspěl, ale pokud Nokia dokáže navázat na léta úspěchů, já jí budu fandit :)

bkf1

21.10.2016 17:23

Kdyby přišli s kvalitním výrobkem A poctivými aktualizacemi, tak mají šanci. Hlavně ten druhý bod. Když ne, tak je už teď jasné, že je to NAPROSTO ZBYTEČNÉ a měli by se na to vykašlat. Pak vznikají statistiky, že na androidích telefonech výrobci nic nevydělají, což je jasné, když na ZCELA ZÁKLADNÍ VĚC (= aktualizace) z vysoka kašlou…

RSS (komentáře k článku)