Microsoft potvrzuje: v roce 2017 přijdou dva telefony Nokia s Androidem

Nokia telefony nabídnou

Značka Nokia má i po mnoha letech útlumu stále své místo v srdcích a myslích mnoha svých fanoušků. Poté, co její mobilní divizi získal Microsoft, vsadil všechno na jednu kartu – svůj operační systém Windows Phone. To se však neukázalo jako dobrý tah a Nokia tak v podstatě zmizela z trhu. To, co zůstalo z kdysi velké společnosti mobilního průmyslu, hodlá nyní vstoupit do segmentu chytrých telefonů. Po tabletu Nokia N1 se připravují nové chytré telefony Nokia s Androidem.

Telefony Nokia s Androidem

Finská společnost poskytla na deset let komerční práva k produkci telefonů pod svou značkou firmě HMD Global, kterou založili dva bývalí manažeři Nokie Florian Seiche a Arto Nummela. Dle vietnamských médií uvedl výkonný ředitel mobilních komodit při pobočce Microsoft Asia James Rutherfoord, že HMD Global plánuje vydání dvou nových telefonů (resp. dle některých zdrojů “dvou nových produktů”) v posledním čtvrtletí tohoto roku. Počátkem druhého čtvrtletí 2017 by se měly objevit přinejmenším další dva chytré telefony.

James Rutherfoord potvrdil, že v roce 2017 přijdou dva telefony Nokia s Androidem James Rutherfoord potvrdil, že v roce 2017 přijdou dva telefony Nokia s Androidem

Nokia nedávno potvrdila svou účast na veletrhu Mobile World Congress 2017, ale není pravděpodobné, že by zde chtěla představit všechny chytré telefony. Je tedy takřka jisté, že se dočkáme smartphonů s kdysi oblíbenou značkou, na přesnější termíny si však budeme muset počkat.

Obecně se, v souladu s dřívějšími zvěstmi, čeká postupné představení dvou vlajkových lodí a několika telefonů cenově dostupnější třídy. Není vyloučeno, že některé modely budou představeny na MWC již 2017 na konci února, nicméně to už se dostáváme do roviny spekulací. Každopádně jisté je, že Nokia (respektive, abychom byli přesnější, HMD Global) začíná svou cestu, která přinejmenším oživí trh s chytrými telefony.

Zajímaly by vás telefony Nokia s Androidem, nebo vás tato značka nechává naprosto chladnými? Dokáže HMD Global pod vedením někdejších manažerů navázat na své zaprášené úspěchy? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: phonearena.com, nokiapoweruser.com, androidheadlines.com, chezasite.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)