Telefon TCL (Alcatel) Idol X+ – nabušený Číňan za 6 800 Kč

Alcatel One Touch Idol X

Čínský výrobce TCL, u nás známý jako Alcatel, uvedl na trh nový telefon. O plánu TCL jsme vás informovali již před měsícem v článku: Fotky a nové informace o telefonu Alcatel Idol X+ jsou tady. Jak již napovídá sám název, jedná se o inovovanou verzi skvěle vybaveného modelu Idol X. Ten nabízí čtyřjádrový procesor, 5″ Full HD displej, 2 GB RAM a 13 Mpx fotoaparát, to vše za cenu pod 10 000 Kč na českém trhu.

Hlavní změnou u modelu Idol X+ je použití osmijádrového procesoru MediaTek MT6592 s taktem 2 GHz pro každé jádro. Tomu budou opět sekundovat 2 GB operační paměti. Displej zůstal 5-palcový s rozlišením 1 920 x 1 080 obrazových bodů, jeho rámeček byl však zeštíhlen na 1,9 mm. Na zadní straně nalezneme 13 Mpx fotoaparát se světelností f/2.0, autofokusem a přisvětlovací LED diodou. Vzhledem k větší 2 500 mAh baterii došlo ke zvětšení tloušťky na 7,9 mm.

Alcatel Idol X+, BOOMband

K telefonu bude dále dodáván náramek BOOMband. Tento Bluetooth náramek bude sledovat vaši celodenní aktivitu včetně pozorování vašeho spánku. Nabídne také funkci, při které se spustí alarm, pokud se příliš vzdálíte od svého telefonu. Samozřejmostí je sdílení vašich statistik s přáteli. Náramek BOOMband bude dostupný v několika barevných variantách.

Zatím není informace, jestli se Alcatel Idol X+ bude v tomto setu prodávat i na ostatních trzích. V Číně bude telefon spolu s náramkem dostupný od 15.ledna za asi 330 dolarů, tedy zhruba 6 800 Kč bez daně a cla.

Líbil by se vám inovovaný Alcatel Idol X+ s BOOMband náramkem na našem trhu?

 

Zdroj: Engadget

Filip Valtr
O Autorovi - Filip Valtr

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)