Telefon Sony Xperia Z1 Compact: známe cenu na českém trhu

Sony Xperia Z1 Compact

Sony Xperia Z1 Compact je rozhodně telefonem na který čekalo mnoho uživatelů. Nabízí totiž špičkovou výbavu v kompaktním těle, jak ostatně napovídá sám název. Tento povedený smartphone byl představen před několika týdny na veletrhu CES 2014 v americkém Las Vegas. Již od té chvíle se mnoho zákazníků těší, až Z1 Compact dorazí i na jejich trh. Zmenšená verze vlajkové Z1 se blíží i k nám, čemuž odpovídá i fakt, že oficiální český obchod Sony Mobile právě zahájil předobjednávky.

Doporučená cena je na českém trhu stanovena na 14 990 Kč. Částka to není rozhodně malá, ale když vezmeme v potaz výbavu a jedinečnost vzhledem k rozměrům telefonu, dá se předpokládat, že Xperia Z1 Compact si své zákazníky najde. Oproti velké Xperii Z1 je cena nižší o necelé dva tisíce. Začátek prodeje je plánován na únor, přesný datum však znám není. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu společnost Sony upozorňuje, že první dodávka bude čítat pouze omezený počet zařízení.

Sony Xperia Z1 Compact je vybaven 4,3palcovým displejem s rozlišením 1 280 x 720 pixelů a technologií TFT. O výkon se bude starat čtyřjádrový Snapdragon 800 s taktem 2,2 GHz společně s grafickým akcelerátorem Adreno 330 a 2 GB operační paměti. Vnitřní 16 GB paměť je možné dále rozšířit pomocí microSD karet. Telefon se, stejně jako vlajková loď, pyšní fotoaparátem s rozlišením 20,7 MPx a odolností proti vniknutí prachu a vody (certifikace IP58). Další výbavu tvoří Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, NFC, GPS/GLONASS, podpora LTE či baterie s kapacitou 2 300 mAh. Exkluzivitu telefonu dodávají také použité materiály, konkrétně se jedná o kombinaci skla a kovu.

Největší zbraní Xperie Z1 Compact jsou její rozměry, které činí 127 x 64,9 x 9,5 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 137 gramů. To vše dělá z tohoto zařízení velkého hráče na trhu s mobilními telefony současnosti.

 

Zdroj: Obchod Sony Mobile

Filip Valtr
O Autorovi - Filip Valtr

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)