Telefon Sony Xperia M5 se dostává na náš trh. Téměř půl roku po představení

M5_Water_NP

Chvíli na to, co jsme vás informovali o tom, že telefon Sony Xperia M5 dostává Android 5.1, oznámilo české zastoupení společnosti Sony oficiální dostupnost tohoto smartphonu také pro náš trh. Stalo se tak bezmála půl roku od oficiálního představení tohoto telefonu. Co stálo za takovýmto zdržením, je nám záhadou. Možná chtělo Sony prodloužit krátký časový interval mezi touto novinkou a jejím předchůdcem v podobě Xperie M4 Aqua, nebo k tomu mělo úplně jiné důvody. Hlavní však je, že Sony Xperia M5 konečně dorazila.

Sony Xperia M5

Telefon se u nás oficiálně začne prodávat v nejbližších dnech, a to za cenu 10 990 Kč s DPH, což není zrovna malá částka. Telefon již nyní naleznete v předobjednávkách některých tuzemských eshopů – v tradiční černé nebo bílé barevné variantě, které pak ještě doplňuje o něco stylovější zlatá verze.

Uživatelé pak za své peníze dostanou například 5″ FullHD IPS displej, chipset MediaTek Helio X10 podpořený 3 GB RAM. Interní úložiště nabízí 16 GB prostoru a je rozšířitelné o microSD karty. Zapomínat nesmíme ani na 21MPx fotoaparát s technologií fázového ostření a objektivem o světelnosti f/2.2. Baterie má kapacitu pouze 2600 mAh a nám tak nezbývá než doufat, že se Sony vytáhne se špičkovou optimalizací spotřeby energie i tentokrát. Samozřejmostí je pak přítomnost zvýšené ochrany proti prachu a vodě s certifikací IP68.

  • Displej: 5'' IPS LCD, 1920x1080
  • Procesor: Mediatek MT6795 Helio X10
  • RAM: 3 GB
  • Fotoaparát: 21 MP
  • Baterie: 16 GB
  • Cena: od 8 351 Kč

Kompletní specifikace telefonu Sony Xperia M5 naleznete v našem katalogu Android zařízení.

Co na telefon Sony Xperia M5 a jeho cenu pro český trh říkáte?

Zdroj: TZ.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)