Telefon Sony Xperia 5 představen jako kompaktní verze modelu Xperia 1

sony xperia 5 predstaveni

Telefon Sony Xperia 5 byl oficiálně představen na veletrhu IFA 2019. Jedná se o kompaktní verzi telefonu Xperia 1. Má 6,1 palců velký OLED displej s poměrem stran 21:9. Nechybí ani jiné špičkové parametry, kterým se zařazuje mezi prémiové telefony.

Telefon Sony Xperia 5 oficiálně představen

Původně se očekával u tohoto telefonu název Xperia 2. Nakonec se ale Sony rozhodlo pro Xperia 5. Nicméně číslo pět nemá nic společného s 5G sítěmi, telefon podporuje klasické LTE sítě. O výkon se stará Snapdragon 855, který doplňuje 6GB RAM a 128GB paměť. Na zadní straně se nachází tři fotoaparáty. A to 12 MPx hlavní kamera, 12 MPx ultraširokoúhlý fotoaparát a 12 MPx telefoto.

sony xperia 5

Displej má velikost 6,1 palců a rozlišení 2 520 x 1080 pixelů. Nechybí stereo reproduktory. Bohužel s menší velikostí zařízení, se musí počítat i s menší baterií. Xperia 5 má kapacitu baterie 3 140 mAh, podporuje se 18W rychlé nabíjení. Potěší voděodolnost díky certifikaci IP68. Do prodeje by se telefon měl dostat v říjnu.

Xperia 5 – Wider experience, sleeker design

Xperia 5 - Wider experience, sleeker design

Líbí se vám design nového Sony telefonu?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)