Menu

Telefon Razer půjde proměnit v notebook. Project Linda se představil

Telefon Razer se představil v prosinci minulého roku a i když se u nás ještě neprodává, tak společnost Razer už jej vyplepšuje. Na veletrhu CES 2018 představili Project Linda, který tento telefon promění v notebook. Jde o podobný způsob, který jsme dříve viděli například u Asus telefonů, nebo v poslední době v Samsung  DeX.

Telefon Razer se v notebooku promění na touchpad

U verzí od Asusu nebo Samsungu slouží telefony jen jako výpočetní výkon. Verze od Razeru má jednu zajímavou vlastnost. Jak už jste si určitě všimli z obrázků, kromě výkonu telefonu, se bude používat také obrazovka jako velký touchpad.

Po stránce designu má notebook blízko k Razer Blade Stealth notebookům. Je zde ale několik změn, například chybí tlačítko pro zapnutí, k tomu bude stále sloužit telefon. Dále třeba nemá reproduktory, používat se budou stereo reproduktory z telefonu, ty jsou alespoň podle zahraničních recenzí velmi povedené. V neposlední řadě se na klávesnici vyměnilo několik tlačítek, aby fungovaly na Androidu, nechybí ani speciální tlačítko pro Asistenta Google.

telefon razer notebook

Připojení telefonu do notebooku probíhá jednoduše přes USB-C. Notebook by měl přinést také více místa, předváděný prototyp má 200 GB, samozřejmostí je baterie, ze které se navíc bude telefon dobíjet.

Pokud jde o aplikace a hry, tak půjde v podstatě o Android tablet, akorát s hardwarovou klávesnicí a touchpadem. Momentálně největší problém je ale v tom, že není jasné, jestli se Project Linda někdy objeví na trhu.

Razer představuje podobné projekty jen pro PR, v minulosti jsme mohli vidět notebook se třemi monitory nebo modulární počítač. Velmi málo těchto projektů se ale někdy objeví na trhu jako produkt. Na druhou stranu Project Linda není žádný extrém, pokud jde o technologie, takže je tu značně velká šance, že se tohoto přídavného notebooku dočkáme.

Myslíte si, že se Project Linda nakonec objeví na trhu?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

Kulichoid

kulichoid 117

12.1.2018 14:09

Pokud bude přijatelná cena celého kompletu, má to šanci.

Abkraka_a

AlešA 7

12.1.2018 14:30

Pokud telo ntb bude do 6k bude to ok (nebo v cene mobilu)
Pri cene 10k+ uz moc vyhod nevidim krom 120hz panelu pro mobilni hry a sledovani filmu z ntb moc pohodlne neni…. ale nechme se prekvapit, treba to bude zazrak ;)
Protoze pridam 5-10k a mam plnohodnotny ntb.
Smysl by melo sdileni vykonu skrz usb c
Ze by pridalo vykon slabsim strojum…

Georg

Jiřina Macháčková 0

27.1.2018 8:19

Pokud by notebook fungoval i bez telefonu, tak je to docela dobrý nápad.

RSS (komentáře k článku)