TOPlist

Telefon Razer půjde proměnit v notebook. Project Linda se představil

razer project linda

Telefon Razer se představil v prosinci minulého roku a i když se u nás ještě neprodává, tak společnost Razer už jej vyplepšuje. Na veletrhu CES 2018 představili Project Linda, který tento telefon promění v notebook. Jde o podobný způsob, který jsme dříve viděli například u Asus telefonů, nebo v poslední době v Samsung  DeX.

Telefon Razer se v notebooku promění na touchpad

U verzí od Asusu nebo Samsungu slouží telefony jen jako výpočetní výkon. Verze od Razeru má jednu zajímavou vlastnost. Jak už jste si určitě všimli z obrázků, kromě výkonu telefonu, se bude používat také obrazovka jako velký touchpad.

Po stránce designu má notebook blízko k Razer Blade Stealth notebookům. Je zde ale několik změn, například chybí tlačítko pro zapnutí, k tomu bude stále sloužit telefon. Dále třeba nemá reproduktory, používat se budou stereo reproduktory z telefonu, ty jsou alespoň podle zahraničních recenzí velmi povedené. V neposlední řadě se na klávesnici vyměnilo několik tlačítek, aby fungovaly na Androidu, nechybí ani speciální tlačítko pro Asistenta Google.

telefon razer notebook

Připojení telefonu do notebooku probíhá jednoduše přes USB-C. Notebook by měl přinést také více místa, předváděný prototyp má 200 GB, samozřejmostí je baterie, ze které se navíc bude telefon dobíjet.

Pokud jde o aplikace a hry, tak půjde v podstatě o Android tablet, akorát s hardwarovou klávesnicí a touchpadem. Momentálně největší problém je ale v tom, že není jasné, jestli se Project Linda někdy objeví na trhu.

Project Linda | Razer @ CES 2018

Project Linda | Razer @ CES 2018

Razer představuje podobné projekty jen pro PR, v minulosti jsme mohli vidět notebook se třemi monitory nebo modulární počítač. Velmi málo těchto projektů se ale někdy objeví na trhu jako produkt. Na druhou stranu Project Linda není žádný extrém, pokud jde o technologie, takže je tu značně velká šance, že se tohoto přídavného notebooku dočkáme.

Myslíte si, že se Project Linda nakonec objeví na trhu?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)