Menu

Chystaný telefon LG V40 má mít celkem 5 fotoaparátů

I když LG již v roce 2018 představilo telefony LG V30S ThinQ a LG V35 ThinQ, tak se ani v jednom případě nejednalo o opravdové nástupce. Šlo o mírně upravené modely LG V30. Chystá se i nástupce LG V40, o kterém jsme se nyní dozvěděli první informaci. A to například, že má mít 5 fotoaparátů.

LG V40 s pěti fotoaparáty, není to málo?

Huawei P20 Pro ukázal, že počet fotoaparátů má smysl a větší počet dokáže udělat rozdíl. Spekuluje se nad tím, že Samsung i Apple připravují telefony se třemi zadními fotoaparáty. LG V40 bude dalším z nich. Jenže k tomu má ještě přidat duální selfie fotoaparáty na přední straně. Dohromady tak má mít 5 fotoaparátů.

lg v40 spekulace 5 fotoaparatu

Poslední vlajkový model LG G7 ThinQ

Spekuluje se i nad tím, že LG u přední selfie kamery využije 3D mapování obličeje pro bezpečnější odemykání pomocí skenu obličeje. Fotoaparáty na zadní straně budou v LG složení, tedy klasický fotoaparát, širokoúhlý fotoaparát a třetí je momentálně trochu zahalen. Prozatím jsme u telefonů mohli vidět maximálně čtyři fotoaparáty, LG by tak vyhrálo tento “podivný” žebříček o co největší počet fotoaparátů v telefonu.

Nemusí to samozřejmě znamenat, že i kvalita výsledných fotografií bude nejlepší. Google ukazuje s Pixel telefony, že k super fotografiím stačí i jeden fotoaparát na zadní a jeden na přední straně. Pokud jde o další specifikace LG V40, tak po designové stránce bude mít hodně blízko k LG G7, akorát by měl být mírně větší. O výkon se má starat Snapdragon 845, chybět nemá ani quad-DAC, speciální Asistent Google tlačítko nebo čtečka otisků prstů na zadní straně.

Myslíte si, že si LG polepší i v kvalitě snímků a vyšvihne se na špičku fotomobilů?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

Dragereker

Dragereker 5

27.6.2018 18:15

Čo si pamätám, tak G4 a V10 boli vtedy fakt fotomobily a niektorí ich aj považovali za najlepšie fotomobily súčastnosti. A teraz? Pri G6 sa snažili ušetriť na fotoaparátoch čo bolo aj vidno, pri V30 sa to snažili ohrať sklíčkami šošoviek zo skla, HDR 10-bit snímačom, svetelnosťou f/1.6, žiaľ sa vyprdli na veľkosť pixelov ktoré ostali na úrovni 1,0μ . V noci telefóny LG navyšujú ISO a skracujú uzávierku (tak ako to napr. robí Sony), čoho výsledkom sú odšumené fotky bez detailov (pritom LG by si mohlo dovoliť nechať uzávierku otvorenú dlhšie keďže ich telefóny majú OIS). Stabilizáciu videa majú horšiu ako napr. Sony a Samsung. Dynamický rozsah je stále za konkurenciou (i keď Samsung sa s dynamickým rozsahom až tento rok vytiahol). Ešteže tie fotoaparáty zachraňuje vcelku kvalitné nahrávanie zvuku pri videách (hlavne na koncertoch), možnosti natáčania videa v LOG formáte a dlhá uzávierka. Nesmiem zabudnúť na pixel porty ktoré vedia z LG mobilov spraviť snímky na úplne inej úrovni. A či sa dostanú LG telefóny na vrchol fotomobilov? Myslím že LG na to má, len už je to naňom, či do toho vloží všetko a neurobí hlúpe chyby.

Alfons

Alfons 8

27.6.2018 18:52

Naprosto se vším souhlasím, to tu neni moc často abych se s nějákým veřejným příspěvkem tak ztotožnil :-D Osobně si tedy myslím že LG tuhle hru nikdy opravdu na první příčky nedotáhne, řada G byla vítězstvím u G2 která ohromě překvapila, pak G4 která skutečně kralovala fotkami a pro dost lidí i nevšedním vzezřením, a pak mrtvo. V10 byl zajímavý nápad, taky jsem ho měl a rád vzpomínám :-D Teď mě chuť na tu značku přešla. A propó, vždycky když teď někdo představuje nový telefon, uplně se modlim aby tam nebyl notch, to je zas zcestná mánie bez opodstatnění :-D Upřimně nechápu že zrovna tuhle věc si musej výrobce navzájem kopírovat. Vyhraje ten, kdo to obejde jakýmkoli jiným řešením.

RSS (komentáře k článku)