TOPlist

Telefon Huawei Mate 30 bude představen v září. Známe design i parametry

telefon huawei mate 30 spekulace

Telefon Huawei Mate 30 je hodně očekávaný, poslední dva roky už se totiž tyto modely řadí mezi vůbec to nejlepší, co mobilní trh nabízí. Představení bychom se měli dočkat 19. září, k dispozici už je i řada parametrů, které vychází z úniků a spekulací.

Telefon Huawei Mate 30 poběží na novém čipsetu Kirin 990

Jak už je zvykem, dočkáme se celkově tří verzí Mate 30. Základní model doplní dražší Pro a levnější Lite verze. Mate 30 a Mate 30 Pro bude pohánět nový čipset Kirin 990, u kterého se společnost měla zaměřit hlavně na úsporu energie. Očekává se i podpora 5G, zdroje z Číny hovoří o tom, že tato verze vyjde později, pravděpodobně v prosinci.

Huawei Mate 30 Pro má mít displej o velikosti 6,7 palců, AMOLED panel, který bude mít 90 Hz, nemá chybět ani čtečka otisků prstů v displeji. Z dostupných fotografií si můžete všimnout i poměrně velkého výřezu. Důvodem pro něj má být zachování pokročilých senzorů pro 3D skenování obličeje. Podobně jako to má Apple nebo bude mít Google u Pixel 4. Pro verze telefonu bude mít na zadní straně zároveň 4 fotoaparáty, dva mají mít 40 MPx a velký snímač.

Zajímavé jsou informace i o Huawei Mate 30 Lite, který má vycházet z telefonu Huawei Nova 5i Pro, protože má existovat i ve verzi s Harmony OS. Otázkou samozřejmě je to, jestli tato verze bude dostupná i mimo Čínu.

Těšíte se na Huawei Mate 30?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)