Telefon HTC Desire 830: Stereoreproduktory, barvy a nižší cena

HTC One X9 – náhleďák

HTC věnovalo počátek roku přípravám na představení vlajkového modelu 10. Nevěřili bychom, že představí další model po měsíci, ale stalo se tak. Nástupce modelu Desire 820, který byl poprvé prezentován na CESu 2015, s sebou přináší zejména mírná vylepšení v mnoha ohledech. Pokud se vám to nezdá, posuďte HTC Desire 830 sami v tomto článku.

Boomsound byl zachován u modelu Desire 830

HTC Desire 830 bylo představeno na domácím trhu – Taiwanu. Tam se také začne přednostně prodávat. Vzhled zůstal podobný předchůdci – plastová záda, červený nebo modrý rámček kolem telefonu a čočky fotoaparátu nebo stereo reproduktory BoomSound, které činí tento model oproti konkurenci jiným. Na přední straně bychom mohli najít prvky rozmístěné podobně jako u modelu One X9, jenž máte zobrazený nahoře. Rozměry zůstaly skoro identické, oproti předchůdci se liší jen v setinách milimetru, konkrétně 157,5 × 78,9 × 7,79 mm.

HTC-Desire-830-2

Nový procesor, stejný displej

Velikost FullHD LCD displeje si zachová velikost 5,5 palce. Největší změny se konaly v procesoru, zde HTC přešlo od Qualcommu k osmijádrovému MediaTeku Helio X10. RAM se zvětšila o polovinu na 3 GB. Hlavní fotoaparát disponuje optickou stabilizací a rozlišením 13 Mpx. Na přední straně se usídlila 4 Mpx UltraPixel kamerka. Vnitřní paměť má 32 GB zvětšitelných až o 128 GB skrze MicroSD slot. O šťávu se postará 2800 mAh baterie.

HTC-Desire-830

Brzká a nejistá dostupnost

Prozatím nevíme, jakou verzi softwaru bude Desire 830 mít, a také, zda-li se podívá i mimo Taiwan. V přepočtu za 7 500 Kč si na Taiwanu od 6. května pořídíte solidně vybavený phablet, o jeho mezinárodní dostupnost obavy nemáme, ale nejsou jisté.

Zdroj: PhoneArena.com.

Jaromír Šolc
O Autorovi - Jaromír Šolc

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)