Telefon Alcatel A5 LED přichází se zajímavým interaktivním krytem

telefon Alcatel A5 LED

Společnost TCL si na veletrh MWC 2017 přivezla několik zajímavých a netradičních telefonů. Tentokrát se podíváme blíže na telefon Alcatel A5 LED, který se chlubí interaktivním LED krytem.

Telefon Alcatel A5 LED obzvláštní nižší střední třídu

TCL už na začátku veletrhu ukázala ve spolupráci s BlackBerry nový telefon s hardwarovou klávesnicí, což už se dnes tak moc nevidí. Nejednalo se ale o jediný netradiční telefon. Alcatel A5 LED je zaměřen na mladé lidi, kteří se baví a chtějí být středem pozornosti. Speciální LED kryt jde využít například u notifikací, které jdou různě nastavit. Půjde použít i jako baterka na svícení. Dále například obsahuje světelné efekty, které budou pulzovat podle rytmu přehrávané hudby. Zadní kryt má celkem 35 LED diod.

Co se týče parametrů, tak se jedná o typický telefon nižší střední třídy. Na přední straně nalezneme 5,2“ IPS displej s rozlišením 1280 x 720 px. O výkon se stará osmijádrový chipset MTK MT6753. Paměť RAM se zastavila na hodnotě 2GB, úložiště je 16 GB a půjde rozšířit o paměťové karty. To, že je telefon určen pro mladé lidi, můžeme vidět i u selfie kamerky, ta má 5MPx, což není nic zvláštního. Obsahuje ale také blesk do horších světelných podmínek. Na zadní straně je pak 8 MPx fotoaparát s dvoutónovým bleskem. Baterie má kapacitu 2 800 mAh.

V Česku a na Slovensku se začne telefon prodávat během května, a to za cenu 5299 Kč. Plusem je to, že rovnou v balení bude přibalen speciální LED kryt a také ještě jeden klasický, takže se nemusí dokupovat zvlášť.

Jak se vám líbí zadní LED kryt? Našli byste pro něj využití?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)