Aplikace Tečka už jde využít i při nákupu přes Ticketportal

Tečka Ticketportal ověření vstupenek covid

Pokud jste zvyklí nakupovat lístky na sportovní utkání či kulturní události přes server Ticketportal a současně máte v aplikaci Tečka nahraný certifikát o dokončeném očkování, platném testování či prodělání “covidu”, máte nyní možnost tyto dvě služby efektivně propojit. Vstupenku si můžete přes aplikaci předem ověřit z hlediska bezinfekčnosti a na akci pak vyrazit jen s ní bez obav z dalších zdržení. Ministerstvo zdravotnictví i prodejní portál oficiálně oznámily tuto spolupráci před několika dny. Propojování mezi státní aplikací a prodejci vstupenek má dál pokračovat.

Na novou formu prokazování bezinfekčnosti už své návštěvníky aktivně láká například Dejvické divadlo. U něj proběhl také první velký test tohoto ověření vstupenek v rámci běžného provozu. Při ověřování nejprve uživatel vygeneruje na serveru prodejce QR kód, který následně načte skrze aplikaci Tečka. Po vložení několika údajů, pár kliknutích a výběru správného certifikátu je pak vstupenka rovnou ověřená z hlediska aktuálních vládních nařízení pro vstup na akce.

Kde všude už jste se prokazovali Tečkou?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)