TOPlist

Tečka znovu činí Čechům velké potíže. Pozor na tuto změnu!

aplikace Tečka pravidla certifikát zahraničí

I když už aplikace Tečka v tuto chvíli nemá téměř žádné využití na území České republiky, stále se mnoha uživatelům hodí třeba jako nástroj pro prokazování bezinfekčnosti v cizích zemích. Například při cestách za zahraniční lyžovačkou dál plní úlohu praktického průkazu o očkování, negativním otestování nebo prodělání nemoci Covid-19. Jde o jeden z argumentů ministerstva zdravotnictví, proč by si lidé měli Tečku v telefonech stále nechat. Jenže ouha! Po nedávné změně opatření je aplikace při použití za hranicemi hodně zrádná.

Problém je v tom, že po zrušení českého pravidla pro uznávání prodělání nemoci po šesti dnech začala platit obecná pravidla evropská. Tedy ta, která říkají, že člověk je po nemoci až deset dní od pozitivního testu. Tento čtvrtek tedy vznikla čtyřdenní kapsa, během které může nemalá skupina lidí vidět v aplikaci Tečka platný certifikát, který ovšem za hranicemi neuznají.

Kvůli tomuto časovému posunu už několik Čechů bezstarostně vyrazilo za zimními radovánkami, ale čekalo je zklamání. Pokud tedy patříte mezi uživatele Tečky a shodou okolností se vás tato časová prodleva týká, dejte si na přesné termíny a podmínky v cizích zemích pozor. Aplikace by vám v tuto chvíli snad měla ukazovat platnost certifikátu dle mezinárodních pravidel, ale… dvakrát měř, jednou řež.

Kde všude už jste kód v aplikaci Tečka ukazovali?

Zdroj: TN

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)