TOPlist

Aplikace Tečka má nové funkce, které ocení tisíce lidí

Tečka nové funkce očkování certifikáty

Kolem mobilní aplikace Tečka, která slouží jako elektronický průkaz o vládou uznávané formě bezinfekčnosti, se v posledních dnech dějí velké věci. Většinou bohužel negativní. Nejenže nástroj přestal kvůli novým nařízením reflektovat testy, ale po přenastavení několik dlouhých hodin zmatkoval i u platných certifikátů. Záhy se nicméně objevily i dobré zprávy. Tečka je znovu v plném provozu a navíc má i nové funkce.

Oficiální součást Chytré karantény nyní například dokáže uživateli říct, zda je jeho certifikát platný také v zahraničí. Tato možnost v aplikaci doposud úplně chyběla, což nemálo lidí dostávalo v jiných zemích do potíží. Přibyla také novinka, která souvisí s novým nouzovým stavem a povinnostmi. Tečka umí zohlednit, že uživatel nemůže absolvovat očkování kvůli kontraindikaci či nezletilosti. Současně přihlíží i k tomu, že dotyčného čeká ještě další dávka vakcíny.

Vývojáři tyto změny ohlásili 26. listopadu na Twitteru. Nejprve byla hotová verze pro systém Android. O několik hodin později už fungovala i varianta pro iOS. Tečku mají prý v mobilu cca čtyři miliony lidí. Denně ji otevře asi 300 tisíc uživatelů.

Jak často používáte aplikaci Tečka?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (75)