Tečka a Čtečka, tak se budou nazývat 2 české CovidPass aplikace. Kdy dorazí?

Tečka a Čtečka covidpass aplikace covid-19 koronavirus covid pas

Česká verze CovidPass aplikace měla původně přijít v druhé polovině června, jaký bude nakonec její osud není známo. Nyní se však objevila informace o jiných CovidPass aplikacích, které budou v česku dostupné, nazývat se budou Tečka a Čtečka. K čemu se obě aplikace, za jejíchž názvy je slovní hříčka, budou používat a kdy si je stáhneme?

Tečka a Čtečka

Aplikace Tečka bude sloužit běžným lidem pro uchování neomezeného množství koronavirus certifikátů o prodělané nemoci COVID-19, podstoupeném očkování či testování. V jednom telefonu tak budeme moci mít uchovány certifikáty celé rodiny. Využití ale najde i jinde. Ve své aplikaci bude moci mít všechny certifikáty svých svěřenců například vedoucí na táboře či učitel na školní exkurzi. Tečka by měla být ke stažení z obchodu Google Play pro Android i AppStore pro iOS na konci června.

COVID-19! - The current spread
COVID-19! - The current spread

Účel aplikace Čtečka vyplývá již z jejího názvu. Pomocí tohoto prográmku budou úředníci číst a ověřovat platnost koronavirus certifikátů o prodělané nemoci COVID-19, podstoupeném očkování či testování. V tuto chvíli je Čtečka předschválená v obou výše zmíněných obchodech s aplikacemi a probíhá její finální testování. Na rozdíl od Tečky ale bude k dispozici už příští týden, tedy v rozmezí od 14. do 20. června 2021.

Tečka a Čtečka covidpass aplikace covid-19 koronavirus covid pas ilustrace

Finální podoba Covidpasů je již schálena Evropským parlamentem. Díky tomu bude CovidPass akceptován všemi zeměmi Evropské unie, a to už od prvního července. Do teď jsou v Česku vydávány pouze certifikáty o prodělané nemoci COVID-19, podstoupeném očkování nebo testování, které však přijímá pouze sedm zemí EU. Pokud si chcete certifikát v PDF podobě stáhnout a zobrazit v telefonu, můžete využít našeho návodu.

Co si myslíte o názvech CovidPass aplikací?

Zdroj: TN

Miroslav Selz
O Autorovi - Miroslav Selz

Technologický nadšenec, který od Applu "přesedlal" do světa Androida. Ve volném čase rád píše, cvičí, zpívá, zajímá se o zdravý životní styl a využití mobilních… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)