TCL představilo svůj vlastní chytrý telefon Plex. Zaujme cenou i funkcemi

tcl plex

Značku TCL známe hlavně díky televizím, které nabízejí zajímavý poměr mezi cenou a výkonem. Ve stejných šlépějích má pokračovat také TCL Plex, vůbec první chytrý telefon od značky TCL. Ten nabízí slušný displej, zajímavou cenovku i netradiční design.

Na první pohled nelze přehlédnout velký 6,53″ IPS displej s Full HD + rozlišením, který doplňuje průstřel pro 24 megapixelovou selfie kamerku. Displej má speciální režim NXTVISION, který promění SDR obraz na HDR.  TCL Plex zaujme také svými lesklými zády, které mají 3D holografickou úpravu. Na nich nalezneme čtečku otisků prstů a tři fotoaparáty, který mají být hlavním pilířem nového TCL Plex. Hlavní snímač disponuje rozlišením 48 megapixelů a světelností f/1.8, ultraširokoúhlý snímač pak 16 megapixely a světelností f/2.4 a pak zde nalezneme také trochu netradiční čočku s rozlišením 2 megapixely. Ta by měla obstarávat noční fotografie. Hlavní snímač dokáže taktéž produkovat zpomalené HD video až při 960 FPS.

Funkce Super Bluetooth pak umožňuje propojit s telefonem sluchátka či další reproduktory. V telefonu tiká čipset Qualcomm Snapdragon 675, který nalezneme rovněž například v Samsungu Galaxy A70. Sekunduje 6 GB operační paměti RAM. Kapacita baterie se pak zastavila na hodnotě 3 820 mAh a nechybí ani podpora rychlého 18 W nabíjení. Oficiální česká cena činí slušných 7 990 Kč tak uvidíme, zda si ji dokáže TCL Plex obhájit.

Jak se vám líbí první chytrý telefon od TCL?

Zdroj: tisková zpráva

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)