TCL představilo gigantickou QLED TV s Androidem a špičkovým obrazem

tcl televizor 4k qled

Společnost TCL na veletrhu IFA 2022 v Berlíně představila nový prémiový televizor TCL C735 QLED se 4K rozlišením, 98palcovou úhlopříčkou a systémem Android TV 11. Všechny, kteří si na něj mnuli ruce ale možná odradí vyšší cena, která byla pro Evropu nastavena na 6500 EUR, tedy asi 160 000 korun.

TCL C735 98 QLED 4K TV představena

Za tyto peníze dostanete 98palcový QLED panel se 4K rozlišením a technologiemi iMAX a MEMO. Kontrastní poměr činí 6000:1, přičemž průměrný jas se pohybuje na hranici 450 nitů. Samozřejmostí je podpora standardů jako je HDR10+, Dolby Atmos nebo Dolby Vision IQ. Hráče potěší nejen 120Hz obnovovací frekvence, ale také 15ms odezva či podpora variabilní obnovovací frekvence.

Zvukovou stránku mají na starost jeden 10W a dva 15W reproduktory. Běží na něm systém Android TV 11, takže můžeme počítat také s Google Asistentem, Obchodem Play nebo Chromecastem. Jestliže rádi provozujete videohovory z televizoru, můžete využít také příslušenství v podobě webkamerky.

Dává vám smysl takto drahá televize?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)