TOPlist

Potvrzeno! Atraktivní tablet Honor Pad 9 míří do Evropy

Honor Tablet 9
  • Honor Pad 9 vyšel v Číně koncem loňského roku
  • Má moderní procesor a velký displej s plynulou frekvencí
  • Nyní je jisté, že dorazí také do Evropy

Ke konci loňského roku vydala společnost Honor na domácím trhu nový tablet Pad 9, který přinesl lákavou kombinaci parametrů za relativně nízkou cenu. Jak se nám nyní povedlo zjistit, tablet s moderním procesorem a plynulým displejem míří do Evropy a velmi pravděpodobně dorazí během MWC 2024 spolu s řadou Magic6.

Že bude Honor Pad 9 uveden také v Evropě, potvrdil samotný výrobce prostřednictvím svého oficiálního webu, byť nejspíš nechtěně. Víme, že dorazí minimálně v jedné barvě, a to šedé (Space Gray), přičemž k dostání bude konfigurace 8/256GB. Zda budou i nějaké další varianty, zůstává nejasné. Stejně tak bohužel aktuálně neznáme ani cenu. Tablet se velmi pravděpodobně podívá také do Česka – jeho předchůdce, Honor Pad 8, se u nás začal prodávat v polovině loňského dubna.

Honor Pad 9

Honor Pad 9 se pyšní čipsetem Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1, jenž využívá moderní 4nm technologii a pracuje s maximální frekvencí 2,2 GHz, na níž běží čtveřice jader Cortex-A78. Další čtyři jádra Cortex-A55 jsou úspornější a sází na 1,8GHz takt. Pod kapotou dále nalezneme 8 300mAh baterii, již je možné dobíjet 35W výkonem. Dalším z klíčových lákadel tabletu je displej, který spoléhá na 12,1palcový IPS panel se 120Hz obnovovací frekvencí. Za zmínku stojí i rozlišení 2560×1600 pixelů nebo 550nitový maximální jas.

Honor Pad 8 přišel do tuzemska s cenou 7 500 Kč, takže předpokládáme, že jeho nástupce bude ve zdejších končinách zhruba stejně drahý.

Huawei Honor Tablet 9 unboxing, the stickers are glued, it’s the first time I’ve seen it

Huawei Honor Tablet 9 unboxing, the stickers are glued, it’s the first time I’ve seen it

Co se vám na tabletu líbí nejvíc?

Zdroj: Vlastní

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)