T-Mobile zavedl tísňová volání přes VoLTE. Budou rychlejší a spolehlivější

T-Mobile VoLTE tísňová volání

Společnost T-Mobile Czech Republic spustila od pondělí 17. května tísňová volání prostřednictvím LTE sítě, tedy takzvaného VoLTE. Pro tyto účely začne technologii využívat jako první operátor v České republice. Novinka volajícím nabízí rychlejší spojení hovoru než přes stávající 2G a 3G sítě. Spojení bude zároveň kvalitnější, protože technologie LTE umí mimo jiné eliminovat ruchy v okolí. Řeč je o hovorech směrovaných na čísla 150, 155, 158 a 112.

VoLTE

VoLTE (Voice over LTE) je označení pro hovor spojovaný přes LTE síť. Toto spojení je možné všude tam, kde je pokrytí LTE signálem. V současné době T-Mobile pokrývá LTE signálem 99,8 % populace ČR.

Prostřednictvím VoLTE budou také fungovat i všechny náležitosti tísňových volání. Například směrování hovoru na lokální tísňové centrum podle polohy volajícího nebo předání polohy volajícího tísňovému centru. “Spouštění předcházelo masivní testování s mnoha typy telefonů a jednotkami tisíc zkušebních tísňových hovorů. Zkoušky probíhaly v koordinaci se všemi složkami integrovaného záchranného systému České republiky,” dodává k zavedení VoLTE pro tísňová volání český T-Mobile.

Měli jste někdy problém se spojením na tísňovou linku?

Zdroj: TZ T-Mobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)