T-Mobile představil 8 Gb/s optické připojení. Soubor o velikosti 30 GB stáhnete za půl minuty

t-mobile fiber
  • T-Mobile v Olomouci spouští extrémně rychlý internet
  • Nabídne rychlost až 8 Gb/s, připojení bude navíc symetrické
  • Zájemci za něj měsíčně zaplatí 3 999 korun

Operátor T-Mobile právě ve své tiskové zprávě oznámil, že začíná testovat nejrychlejší optický internet s rychlostí 8 Gb/s. V tuto chvíli se jedná o nejvyšší možnou rychlost dostupnou v optické síti na základě standardu XGS-PON. Ten však teoreticky zvládá až 10 Gb/s.

Takto rychlý internet je samozřejmě pro běžné smrtelníky jen těžko využitelný, respektive cena těžko obhajitelná. Za tarif Fiber Internet 8000 totiž zaplatíte měsíčně 3 999 korun, navíc je v tuto chvíli dostupný jen ve vybraných místech města Olomouc. Profesionálům a velkým firmám může ale podobný tarif dávat velký smysl. Vždyť inzerovaná rychlost 8000 Mb/s zaručuje stažení 30 GB dat za asi půl minuty. Ta je ale inzerovaná jako maximální. Dle tabulky na oficiálním webu bude běžně dostupných 5600 Mb/s, minimálně by se zákazníci měli dočkat rychlosti 2400 Mb/s.

Další výhodou je symetrické připojení, které už mohou zákazníci využívat u tarifů s nižšími rychlostmi. Nově bude k dispozici i u 1 000 a právě 8 000 Mb/s tarifů. To znamená, že dostaneme stejnou rychlost při downloadu i uploadu. Pro plné využití potenciálu budete samozřejmě potřebovat odpovídající router a síťovou kartu. Operátor se v tiskovce bohužel nezmínil, zda a případně kdy tento typ tarif rozšíří do dalších lokalit.

Využili byste takto rychlý internet?

Zdroj: T-Mobile, tisková zpráva

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)