T-Mobile představil Chytré auto. Zařízení promění i starší vozidla na chytrá

Chytré auto

Od 1. prosince T-Mobile spouští poměrně unikátní službu na českém trhu. Nazývají ji Chytré auto a jedná se o malou krabičku se SIM kartou, která se instaluje do tzv. OBD portu. Krabička umí automobil proměnit v chytré vozidlo.

Chytré auto vám pošle informace o jízdě, pohybu i poruchách

Přes mobilní síť se krabička propojí s aplikací Motion, ve které pak uživatel uvidí vše důležité. Dozví se například o stavu a poloze svého auta, a to i prostřednictvím Google Street View. Upozornění na překročení rychlosti, o tom, že do jeho zaparkovaného auta někdo naboural, o odtahu, stavu baterie atd.

Dále jde třeba možno exportovat knihu jízd, sdílet polohu automobilu, nebo sledovat různé statistiky. Samotná instalace zařízení je jednoduchá, stačí jej vložit do OBD portu, stáhnout v telefonu aplikaci Motion a nainstalovat ji podle pokynů. Umístění OBD konektoru se dá najít na stránkách T-Mobile.

„Čeká nás období digitalizace, sdílení a připojování. Předpokládáme, že IoT zařízení budou hrát v roce 2018 velmi důležitou roli. Nyní jsme tak udělali první velký krok v digitálním světě, který umožní našim zákazníkům propojit jejich vůz s mobilním telefonem,“ uvedl Milan Vašina, generální ředitel T-Mobile Czech Republic.

Do budoucna se pak počítá s dalším vývojem, časem by se v aplikaci měl ukazovat stav paliva, SOS alert v případě nehody, Wi-Fi apod. Koncepty se budou také vymýšlet v rámci T-Mobile hackathonu, který se uskuteční první prosincový víkend.

Chytré auto for T-Mobile
Chytré auto for T-Mobile

Připravena je i vánoční promo akce

Novinka od T-Mobile stojí standardně 2 599 Kč s tarifem za 75 Kč měsíčně. Jelikož se blíží Vánoce, tak se připravila i předvánoční promo nabídka, kdy se při podpisu smlouvy na dva roky bude dát koupit zařízení za 1 449 Kč, tarif se nemění, ten bude stále za 75 Kč měsíčně. Nabídku mohou využít zákazníci všech operátorů.

Dá se koupit i na splátky. V rámci promo akce před Vánocemi činí akontace 299 Kč s měsíční splátkou 125 Kč (23×50 Kč + 75 za tarif) se smlouvou na 2 roky. V předplacené sadě stojí zařízení 3 499 Kč včetně ročního provozu (roční paušál 900 Kč + cena Zařízení 2 599 Kč). Po roce od aktivace je potřeba kredit dobít. Součástí tarifu je pravidelně (měsíčně) se obnovující a pro tuto službu naprosto dostačující datový limit 50 MB.

Co říkáte na službu Chytré auto? Pořídíte si ji?

Zdroj: TZ.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)