T-Mobile vysílá 5G z 270 nových míst a pokrývá desetinu lidí

T-Mobile 5G pokrytí 600 vysílačů ČR

Český operátor T-Mobile oznámil, že na území ČR posílil v uplynulém měsíci 5G síť o dalších 270 vysílačů. Celkově jich tedy má 600 a pokrytí se týká přes 10 % populace ČR, přičemž do konce roku by chtěl poskytnout tento signál více než čtvrtině tuzemské populace. Síť, která je schopná přenosové rychlosti až 1 Gb/s a milisekundové latence, se nyní objevuje hlavně v okolí technologických univerzit a podniků.

„Přínosy sítí 5G jsou aktuálně zajímavé především pro podniky, které se vydaly cestou Průmyslu 4.0, stejně jako pro výzkum a vývoj na univerzitní půdě. I proto se při nasazování soustředíme na kampusové privátní mobilní sítě, které umožňují vědcům, studentům a firmám rozvíjet koncepty chytrých továren budoucnosti a digitalizované výroby. Samozřejmě ale nezapomínáme na naše ostatní zákazníky, které zajímá především možnost neomezených datových přenosů v mobilní síti. Pro ně jsme od září připravili nové tarify, u kterých nikdy nenarazí na limit přenesených dat,“ říká Tomáš Verner, Manažer rozvoje ICT řešení ve společnosti T‑Mobile Czech Republic.

T-Mobile provozuje veřejné sítě 5G na frekvencích 1 800 a 2 100 MHz a po nedávné aukci také na frekvenci 700 MHz. Na půdě CIIRC ČVUT provozuje operátor své první 5G Stand Alone (5G SA). Narozdíl od 5G Non-standalone (5G NSA), který ještě v některých částech využívá 4G, přichází 5G Stand Alone verze s kompletní architekturou 5G. Nabídne vyšší rychlosti, nižší latenci a možnost masivního připojení IoT.

Jak je na tom s 5G vaše oblast?

Zdroj: T-Mobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)