TOPlist

Systém Google Fuchsia nemá nahradit Android

systém Google Fuchsia

Zhruba před dvěma týdny jsme vám přinesli zprávu o novém systému od Googlu, kdy jsme mohli vidět první náznak toho, jak bude fungovat. Systém Google Fuchsia se samozřejmě zmínil i na konferenci I/O 2017. Co jsme se dozvěděli nového?

Systém Google Fuchsia je stále experimentální projekt

Google již minimálně dva roky na tomto systému pracuje. Kódové označení má Fuchsia a víme o něm zatím velmi málo, teprve před dvěma týdny jsme dostali první náznak uživatelského rozhraní. To se dá velmi dobře pochopit, protože vývoj je stále na samém začátku. Jak na tom tento systém nyní je, vysvětlil Dave Burke, viceprezident společnosti Google.

Podle Burkeho je Fuchsia v počáteční fázi a jasně dal najevo, že systém je nezávislý na Androidu. Takže se nechystá jako náhrada za nejvyužívanější operační systém na trhu. Může se taky stát, že se Fuchsie ani nikdy nedočkáme, protože Google nejednou přerušil podobné projekty, i když se u nich mohlo zdát, že jdou správným směrem. Vzpomeňme si třeba na projekt Google ARA. Největší rozdíl oproti Androidu má Fuchsia ve svém nitru. Neběží totiž na Linuxu, ale na speciálním kernelu Googlu, který se kódově označuje Magenta.

Myslíte si, že projekt Google Fuchsia bude pokračovat, nebo jej společnost dříve či později ukončí?

Zdroj: phonearena.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)