První pohled na úplně nový operační systém Google Fuchsia

Google Fuchsia

O tom, že se tvoří úplně nový systém Google Fuchsia už se ví nějakou dobu. Doposud jsme ale neměli k dispozici žádné obrázky z toho, jak bude vypadat. To se dnes mění díky prvním konceptům.

Bude Google Fuchsia založen na kartách?

Poprvé se o novém systému od Googlu začalo hovořit minulý rok. Několik měsíců pak byl kolem tohoto operačního systému klid. Dnes bylo ale mlčení prolomeno a my se tak můžeme podívat na první fotografie z tohoto systému. O uživatelském rozehrání tohoto systému poprvé informoval Kyle Bradshaw ze serveru Hotfix.

Fuchsia OS May 2017 Armadillo preview

Fuchsia OS May 2017 Armadillo preview

Na rozdíl od Androidu nebo Chrome OS, které jsou založeny na Linuxu, to má Google Fuchsia jinak. Založena je na novém kernelu Googlu, který se nazývá Magenta. Samotné uživatelské rozhraní se nazývá Armadillo a již nyní se můžete i vy podívat na to, jak bude vypadat na vašem telefonu. Jedná se však pouze o malou část kódu, která byla předělána do APK souboru.

Podle serveru Ars Technica bude domovská obrazovka fungovat jako posunovací seznam s profilem, časem, polohou, a informačními ikonami, jako je baterie nebo síla signálu. Nad domovskou obrazovkou jsou karty, které se nazývají „story“, na nich se podle všeho budou zobrazovat nedávno otevřené aplikace. Pod domovskou obrazovkou je místo pro Google vyhledávání a pravděpodobně i na asistenta, který by v novém systému měl hrát novou roli.

Pokud se chcete podívat na možný vzhled systému Fuchsia na vašem telefonu, můžete si APK soubor stáhnout z Dropboxu Kyla Bradshawa nebo našeho odkazu. O tomto systému se pravděpodobně dozvíme nějaké další informace již za týden na konferenci Google I/O.

Jak se vám z prvních náznaků zatím líbí nový systém od Googlu?

Zdroj: pocket-lint.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)