Sygic na Ukrajině vypnul živé informace o dopravní situaci

Sygic živé dopravní informace navigace Ukrajina

Vývojáři navigačního systému a aplikací Sygic se rozhodli, podobně jako někteří další poskytovatelé lokalizačních služeb, vypnout na území Ukrajiny informace o aktuální dopravní situaci. Tímto krokem chtějí přispět k větší ochraně tamních obyvatel, jejichž digitální stopa by mohla být zaznamenána a zneužita ruskými okupanty. “Dočasně jsme vypnuli živé dopravní informace pro Ukrajinu ve svých aplikacích Sygic GPS Navigation a Sygic Truck & Caravan GPS Navigation. Činíme tak v zájmu ochrany ukrajinských uživatelů,” sděluje firma v oznámení.

Sygic GPS Navigation & Maps
Sygic GPS Navigation & Maps

Funkce živých dopravních informací je poskytována díky sběru anonymních dat z telefonů Android nebo iPhone, která ukazují vytíženost silnic a dalších oblastí. Jde však pouze o doplňkovou vychytávku, která není pro fungování běžné navigace nezbytně nutná. Všechny ostatní funkce tohoto jsou ve zmíněných aplikacích nadále v provozu. “Sygic navíc pracuje s offline mapami, takže navigace je k dispozici i v případě ztráty internetového připojení,” odkazuje společnost na fakt, že velká spousta míst na Ukrajině se již potýká s nefunkční datovou konektivitou.

Informace o aktuální dopravní situaci mohou být v rámci odhalování kroků nepřátelských jednotek skutečně efektivní. Prokázal to případ s Mapami Google z počátku invaze a na vypínání určování polohy pro utajení vlastní pozice už upozorňovali mnozí experti.

Jak často běžně využíváte živé dopravní informace?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)