Sygic hlásí největší zásah do Android aplikace ve své historii. Co je jinak?

Sygic aplikace modernizace

Společnost Sygic oznámila, že kompletně zmodernizovala svou navigační aplikaci pro systém Android. Dlouhodobí uživatelé Sygic GPS Navigace (nejstarší uživatelé OS Android jsou prý v databázi již od roku 2010) mohli zaznamenat několik změn v aplikaci po spuštění služby konektivity Android Auto. Na první pohled jsou nejzřetelnější designové změny, ale uživatelé určitě zaregistrují celou řadu technických vylepšení. A další jsou na cestě. Na pozadí změn vlajkové aplikace Sygic stojí podle společnosti zásadní technologická modernizace.

Sygic GPS Navigation & Maps
Sygic GPS Navigation & Maps

Vývojáři aplikace Sygic představili například i vlastní mobilní SDK (software deveopment kit), který zahrnuje mapy a algoritmy a je výrazně orientován na uživatelskou zkušenost. V porovnání s původním rozvětveným kódem je nový kód kompaktnější a lépe využitelný. To ulehčí práci vývojářům, nicméně i koncoví uživatelé výsledky modernizace Sygic aplikace rozhodně poznají.

Ukázka změn v aplikaci Sygic – vlevo je vždy stará verze

Po otevření zjednodušené a přepracované aplikace si můžeme všimnout upraveného menu a nastavení. Hledání adresy je lepší a rychlejší, trasy a předpokládané časy příjezdu jsou vypočítány mnohem přesněji. Navigační aplikace je rychlejší a stabilnější a její činnost je optimalizována pro delší životnost baterie. V náhledu si můžete také všimnout, že se při stejném přiblížení zobrazuje na mapě více prvků, například ulic.

Co říkáte na oznámené novinky? Líbí se vám?

Zdroj: TZ Sygic

 

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)