Menu

Automatické otáčení obrazovky nemusí být nepřítel. Jak na to?

Někteří z vás jej nesnáší, jiní by si bez něj nedokázali představit život – zřejmě to bude znít podivně, ale my skutečně hovoříme o automatickém otáčení obrazovky. Jak jistě sami dobře víte, orientace vaší obrazovky se v systému Android řídí dvěma základními způsoby, a to automaticky, nebo na výšku. Jiné možnosti bohužel nejsou k dispozici, a proto se může velmi často stávat, že se spuštěná aplikace otevře takovým způsobem, jaký si zrovna nepřejete. S tím je nyní konec, na scénu přichází aplikace Swivel, která s nevhodnou orientací u vybraných aplikací hravě zatočí.

K čemu tedy Swivel vlastně je?

S aplikací Swivel si můžete pro každou aplikaci zvlášť nastavit orientaci obrazovky, a to bez ohledu na systémové nastavení. Pokud používáte automatické otáčení obrazovky, jistě jej v mnoha situacích oceníte. Když například procházíte fotky vaší galerie (předpokládáme, že fotíte na šířku), je příjemné vidět fotografii roztaženou přes celý displej. Jenže co když pak se stejnou orientací obrazovky spustíte Gmail, u kterého zobrazení na šířku nemusíte mít v lásce, protože dokáže zobrazit pouze zlomek vašich emailů? Přesně v takových situací se aplikace Swivel může náramně hodit.

swivel app lock

Instalace aplikace a její povolení v systému

Hned co aplikaci nainstalujete a spustíte, budete odkázáni do nastavení usnadnění, kde ji musíte aktivovat. Bez tohoto kroku by aplikace nefungovala. Poté už ji stačí pouze nastavit a ve spodním stavovém řádku spustit. Když poté aplikaci klasickým ukončením vypnete, bude stále běžet v paměti a také si samozřejmě pamatovat všechna vaše nastavení pro konkrétní aplikace.

Jednotlivé možnosti zobrazení (orientace)

Aplikace Swivel nenabízí žádná rozsáhlá nastavení, ale pouze seznam všech vašich aplikací, u nichž lze nastavit preferovanou orientaci. Ta se nastavuje tak, že stisknete kroužek před aplikací. Každým dalším ťuknutím do tohoto prostoru se mění požadovaná orientace. V nastavení aplikace Swivel, do nějž se dostanete stisknutím otazníku na základní obrazovce, si můžete prohlédnout všechny nabízené orientace obrazovky a jejich symboly. Orientace obrazovky tak může být nastavena na výšku/šířku (v obou případech také invertovaně) a pak také automaticky. Takto si lze orientaci obrazovky nastavit u všech aplikací, klidně i systémových. Příkladem budiž Nastavení telefonu/tabletu, které obvykle uživatelé rádi vidí na výšku. Možnosti jsou samozřejmě neomezené, a vy si tak můžete jednoduše přizpůsobit zobrazení všeho, co se vám zachce.

Zhodnocení

Swivel je velmi jednoduchá aplikace, která plní svůj účel na jedničku. V seznamu všech vašich aplikací si můžete vybrat, které chcete zobrazovat na výšku/šířku či automaticky. Takovéto nastavení Android bohužel nenabízí, a proto pokud se často potýkáte s nevhodným otočením obrazovky v nesprávný okamžik, rozhodně neváhejte aplikaci Swivel vyzkoušet.

Swivel - App Orientation Lock
Swivel - App Orientation Lock
Developer: Samay LLC
Price: CZK 29.12
 

Komentáře

Vlastimil

Vlastimil

z aplikace
28.7.2015 6:25

ultimate rotation control a spoustu dalsich. redakce obevila ameriku :-D

Lukáš

Lukáš

28.7.2015 8:29

Tady tyto stránky nečtou jen zkušení uživatelé androidu a těm méně zběhlým se tato informace bude hodit :-P

uni

uni

28.7.2015 9:38

Tohle se mi velmi líbilo u prvního (resp. druhého) iPhone, překlopení obrazovky vyžadovalo specifický (nijak náročný:) ) pohyb. Škoda že u toho nezůstalo.
A ano, kde jinde na to najít milion kravin, než na Androidu…..

Keramická hlava

Keramická hlava

28.7.2015 9:58

Stejnou funkci plní Rotation Manager – Control a zdarma :)

Eugi

Eugi

28.7.2015 15:44

Mam dotaz – bude to fungovat i pro nahravani videa? Zrovna nedavno se to tema trchu rozvirilo v souvislosti s novou funkci youtube – prehravani videa na vysku. Clovek si to ani neuvedomi, ale pri nevhodnem otoceni telefonu se vysledny soubor v pocitaci nebo v TV spusti otoceny o 90, resp. 180 stupnu (vzhuru nohama). Jak se da zabranit tomu, aby clovek nenatacel videa nastojato? Navic – sam nevim, jestli je potreba pro spravny format “nalezato” nutne otocit telefon doleva nebo doprava?

erik

erik

z aplikace
28.7.2015 19:00

omg redakcia,toto majú xperia z3/z3c/z3tc vstavane

facepalm

Palo

Palo

28.7.2015 20:26

Áno Sony to ma vstavané. Dva systémy otočenia podľa spôsobu pohybu a pokoj.

Sparrow318

Sparrow318

28.7.2015 21:15

Když se mi spustí gmail v landscapu tak otočím telefon ne? Kde je problém?
Zbytečnost……

sebox

sebox

31.7.2015 10:53

Nějak mi uniká smysl tohoto typu aplikace..držím telefon na výšku > všechny aplikace se mi spustí na výšku (samozřejmě kromě většiny her) a když nechci aby mi to ovlivnoval gyroskop (třeba když ležím nebo mám telefon položený na stole) tak stáhnu lištu a rotaci vypnu. Instalovat si další zbytečnou aplikaci co bude běžet na pozadí aby se mi 4 aplikace z 30 pouštěly automaticky na šířku je blbost…

RSS (komentáře k článku)