Menu

Svět Androida spouští “Karmu”. Staňte se uznávaným Androiďákem

Co je to karma a jak si budovat pozitivní karmu na Svět Androida? Karma Svět Androida je v podstatě hodnocení vaší digitální entity, to zdali vás ostatní berou a váš názor má váhu, nebo s vámi naopak nesouhlasí, ba někdy mohou i opovrhovat. Karma Svět Androida je napevno spojena s vaším účtem a má vám pomoci vybudovat si dobré jméno. Hodnotit ostatní můžete zatím pouze v komentářích, a to na základě jejich chování a názorů pomocí palců. Přestože je systém intuitivní, sepíšeme vám pár rad a tipů, jak postupovat při získávání pozitivní karmy, s cílem stát se uznávaným a respektovaným Androiďákem.

Jak si na Svět Androida budovat pozitivní karmu?

Je to celkem jednoduché. Stačí se na webu chovat tak, aby vaše jednání mělo přínos pro ostatní čtenáře. Neznamená to, ale že musíte se vším souhlasit apod. To v žádném případě. Upřímný názor je důležitý pro všechny. Hodně velkou váhu má ale jak dané informace podáte. Například z takového prskání trolla, lze vhodně použitými slovy a přístupem, vyjádřit stejnou konstruktivní kritiku a názor, který pak pozitivně přijme většina. Doporučujme se vyhnout sarkasmu, urážkám a podobným nesmyslům, které při komunikaci prudí většinu z nás. Dobrým směrem je určitě pomoct ostatním. Pokud jim vaše rada pomůže, jistě nebudou váhat dát vám pozitivní palec, jako díky za váš čas a zkušenosti.

stupnice-Karmu

Na co jste se ohledně karmy možná chtěli zeptat :)

  • Kde mohu zjistit jakou mám karmu? Hned po přihlášení ve vašem uživatelském účtu
  • Ovlivní nějak karma užívání tohoto webu? Určitě, pokud budete mít karmu pozitivní, váš názor bude mít mnohem větší váhu a pravděpodobně získáte i respekt a uznání ostatních Androiďáku. V opačném případě, to už bude horší a do budoucna zvažujeme i pro extrémní případy částečně omezení funkcí webu Svět Androida
  • Kde se moje karma vůbec bere, jak vzniká? Je čistě odrazem toho, zdali vaše názory a činy ostatním pomáhají, nebo naopak škodí. Redakce do tohoto procesu nijak nezasahuje, naopak i všichni členové redakce Svět Androida mají stejné podmínky bez jakýkoliv výhod (musí svou karmu získat stejně jako kdokoliv jiný)
  • Mám návrh na vylepšení karmy, kam s tím? Skvělé, všechny vaše nápady rádi uvidíme v sekci “Návrhy na vylepšení“, kde se jim dostane té správné pozornosti
  • Zjistím od koho a jakou karmu jsme dostal? Zatím ne, ale systém všechny tyto informace uchovává a do budoucna je plánujeme “zpřístupnit” ve vašem uživatelském profilu
  • Plánujete do budoucna ještě nějaké další vylepšení, kde bude karma figurovat? Ano, ale zatím neprozradíme :), jelikož vše již nějakou dobu pod pokličkou testujeme a neradi bychom vás připravili o překvapení. Dočkáte se ale ještě letos
  • Mohou Karmu Svět Androida rozdávat a získávat pouze registrovaní uživatelé? Ano, registrací je navíc možné provést zdarma na každé stránce webu a během dvou kliknutí (registrovat se můžete třeba tady)

 

Po několika týdnech v testovacím provozu dnešním dnem tedy oficiálně překlápíme Karmu Svět Androida z testovacího do ostrého provozu. Aktuální stav vaší karmy byl tedy anulován a všichni začínáme s čistým štítem. Držíme vám palce při sbírání pozitivní karmy a přejeme ať má vašemu názoru v očích druhých dostává co největšího respektu.

 

Komentáře

Mahtiel

Mahtiel 56

21.3.2018 18:08

Nechci se chovat jako troll, ale tahle věta má několik gramatických chyb a nedává moc smysl. :)
“Například z takového prskání trolla, lze vhodnými slovy a přístupem vyjádřit stejnou konstruktivní kritiku a názor, která bude ale pozitivněji přijata většinou.”

Mahtiel

Mahtiel 56

21.3.2018 18:14

Také bych se chtěla zeptat, zda bude hlídáno umělé snižování nebo zvyšování karmy třeba z jedné IP adresy?

Daevis

David TrlicaRedaktor 34

21.3.2018 18:18

@Mahtiel: V celém tom nadšení z nové funkce, jsme se do toho trochu zamotali. :) Děkujeme za upozornění. Text byl upraven.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

21.3.2018 18:50

Mahtiel:
Umělé snižování, nebo zvyšování karmy je chráněno několika mechanizmy, tak abychom maximálně zamezili podvodu. Z důvodu ochrany toho nechceme prozrazovat více. Ale co prozradit mohu, tak IP v tom nehraje nijak zásadní roli.

Wortos

wortos 55

21.3.2018 21:45

Karma je zdarma :) parada ! libi se mi tento system

Tom_pavlat

Cheaterboy 2

21.3.2018 22:50

Nejste Reddit abyste museli zavádět karmu. Lepší je dle mého systém pozitivních hlasů spolu s negativními. Navíc pochybuji o tom že tu jsou lidi co dokážou ocenit i byť normální názor. Stejně jako diskuze na Živě.cz. Otřes. Ta karma o ničem absolutně nevypovídá a lidi jen downvotují protože jsou pomstychtivý.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

21.3.2018 23:23

wortos :)

Cheaterboy:
V testovacím režimu karma fungovala skvěle.

Krupe

Petr K. 1

22.3.2018 8:59

Karma je dobrá třeba i pro sebevrahy. 😃

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

22.3.2018 9:20

Petr K.:
To je ale trochu jiná karma :) (označení pro plynový kotel ohřívající vodu)

Petrsp

Petrsp -2

22.3.2018 11:13

Fungovala skvěle?!! To nemyslíte vážně!!! Několikrát jsem vyděl člověka, který měl dobré komentáře související s tématem a měl karmu třeba -10. Já sám jsem jen napsal k článku, kde jste popisovali, jak co nejvíce napodobit vzhled pixel 2, upomínku, že vyhledávací lišta nemá obrázek mikrofonu a poradil jsem jak toto opravit. Komentář nebyl nijak názorový, že by s ním někdo nemusel souhlasit. Byl to prostě nepopiratelný fakt, u kterého není třeba hodnocení. Přesto se někdo, z pro mě nepochopitelného důvodu, rozhodl ohodnotit jej záporně, tím snížil věrohodnost mých tvrzení, přestože, jak jsem již napsal, to byl prostě nepopiratelný fakt. Tím chci říct, že by neměl mýt každý možnost hodnotit ostatní uživatele. Pokud nějaké hodnocení prostě chcete, tak hodnoťte sami, nebo to dovolte jen uživatelům, kteří jsou prokazatelně znalí tohoto tématu (technologie). Tím, že může hodnotit každý, vzniká pro spousty uživatel mylný dojem, že někteří další uživatelé jsou nevěrohodným zdrojem.

Karle

karle40 28

22.3.2018 12:11

Ve věci karmy jsem flegmatik – je mi to jedno. Kam budu chtít napsat svůj názor, tam jej napíšu bez ohledu na to, jestli se to někomu líbí nebo ne. A pokud mi to nebude umožněno, tak si holt nechám svůj názor pro sebe.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

22.3.2018 12:54

Petrsp:
Na to že se vaše tvrzení zakládá pouze na “myslím si”, to tvrdíte tak sebevědomě, jako kdybyste si tím byl 100% jist a měl to podloženo fakty. Ve skutečnosti to co píšete, může být úplně jinak.

Nikdo vám nemusel dávat záporný palec zrovna za názor u konkrétního článku, kde si vy myslíte že jste ostatním pomohl, ale ve skutečnosti s vámi mohl nesouhlasit úplně někde jinde.

Cardi

cardi -169

22.3.2018 14:04

Kravina všech kravin :D njn svetandroida

Petrsp

Petrsp -2

22.3.2018 15:50

Pane Mišáku, moje tvrzení se NEZAKLÁDÁ na “myslím si”, já si byl na 100% jist. Sledoval jsem odhalení pixel 2 od začátku až do konce, zhlédl jsem několik vydejí a pročetl několik článků o tomto smartphonu a o tom, jak co nejvěrněji napodobit jeho launcher a rozložení všeho na ploše. To co píšu NEMŮŽE být úplně jinak. Ověřit si to není těžké, stačí si na YouTube najít záznam celého představení. Nejedná se, jak vy píšete, o názor. To co jsem napsal tak je. Můj komentář obsahoval jen to, že na liště není obrázek mikrofonu a jak ji lze vytvořit bez tohoto obrázku, nikde jinde nesouhlasit nešlo. Znovu opakuji, není nic, co lze na takovémto komentáři popřít, já nic, co by bylo možné popřít, nezmiňoval. K tomu, že si myslím, že jsem ostatním pomohl. Nemyslím si, že jsem pomohl každému, ale pomohl jsem těm, kteří chtějí mít obrazovku co nejpodobnější té na pixel 2 a o tomto nevěděli. Pravdivost tohoto komentáře mi mimochodem potvrdil jeden člen vašeho týmu, který mi za opravu poděkoval. Já nijak nechci řešit tento konkrétní komentář, ale chci jen upozornit na to, že tento systém hodnocení může být velmi často zavádějící kvůli uživatelům bez přehledu v technologiích.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

22.3.2018 16:12

Petrsp:
Já vám rozumím, ale pro hodnocení Karmy, není klíčová bezchybná znalost problematiky, ale podílí se zde i faktory, které uvádíme v článku. Přistup, podání, informace samotné …

Není tedy důležité jen to co říkáte, ale i jak.

Wortos

wortos 55

22.3.2018 16:57

No ale ještě lepší by byl system “Toto se mi libí” “Toto se mi nelibí” a za to by system sam automaticky uděloval karmu :) za počet hodnocení u komentářu

Kulichoid

kulichoid 116

24.3.2018 2:41

Přijde mi to jako zajímavý nápad. Aspoň se to tu oživí novým prvkem a může to přitáhnout i víc čtenářů.

Dede64

Dan 6

24.3.2018 22:16

Určitě dobrý nápad, který ukáže kvalitu odpovědí, jen nevím, jestli bude stačit ta barevná škála od -60 do 60, pokud si dobře pamatuju, tak jen během těchto několika testovacích týdnů to u pár lidí dosáhlo těchto hodnot.

RSS (komentáře k článku)