Chainfire vydává aktualizovanou aplikaci SuperSU 2.0

3f4444_thumb

Jestliže jste na svém telefonu získali práva roota, pak také budete potřebovat aplikaci, která bude sledovat, upozorňovat, povolovat a zakazovat jejich používání. Alternativ je hned několik, nicméně k těm nejoblíbenějším patří s více než deseti miliony instalací program SuperSU od renomovaného vývojáře, vystupujícího pod přezdívkou Chainfire.

SuperSU je nástroj pro správu požadavků na přístup s nejvyššími oprávněními na operačním systému Android, kterou spatříte v okamžiku, kdy se některá aplikace pokusí otevřít složku nebo soubor s právy roota. V takovém momentě je zobrazeno dialogové okno s dotazem, zda uživatel takový přístup zakáže, povolí, nebo danému programu umožní s právy roota pracovat kdykoli. Pochopitelně k tomu, aby aplikace SuperSU mohla fungovat, jsou nezbytná práva roota na daném zařízení. Je to tedy prostá a jednoduchá aplikace, která spravuje všechny pokročilé operace na zařízení se systémem Android.

Od předchozí aktualizace na verzi 1.97 uplynul pouhý měsíc, přesto je seznam provedených změn skutečně hodně dlouhý – zásadní opravy se týkají řady chyb ve spolupráci s recovery CWM/TWRP. Ani aktualizace ale neřeší některé potíže s poslední verzí AOSP, jež by ale měly být odstraněny v následujícím updatu. Kompletní seznam změn, oprav a vylepšení najdete v oficiálním vlákně XDA fóra.

Správa oprávnění na rootnutém zařízení Správa oprávnění na rootnutém zařízení

Správa oprávnění na rootnutém zařízení Správa oprávnění na rootnutém zařízení

Správa oprávnění na rootnutém zařízení Správa oprávnění na rootnutém zařízení

Pokud hodláte používat SuperSU v poslední verzi, stáhněte si následující soubor a flashněte ho přes recovery.

Aby aplikace fungovala správně, nestačí ji instalovat přes Obchod Play; aktualizace již ale probíhá standardní cestou.

SuperSU
SuperSU

Zdroj: Android Soul.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)