Střídání času u Android telefonů. Je potřeba měnit nastavení?

střídání času u android telefonů

Střídání času zde bude ještě nějakou tu dobu. Nejpozději ale do roku 2021, jak nedávno rozhodli europoslanci. Na jaře se posunuje čas o hodinu dopředu, na podzim se naopak hodiny vrací zpátky. U hodně produktů je potřeba manuálně změnit čas. Jak jsou na tom Android telefony?

Střídání času u Android telefonů vůbec nemusíte řešit

Naťukli jsme to již v minulém článku ohledně konce střídání času. U telefonů vše probíhá automaticky a nemusíte dělat vůbec nic. Zjednodušeně řečeno si ani nemusíte všimnout toho, že střídání času proběhlo. Jedna z výjimek je to, když v nastavení telefonu vypnete automatické zjišťování času, kdy systém používá čas z mobilní sítě.

stridani casu telefon

Funkce je ve výchozím stavu aktivovaná, takže pokud jste ji přímo manuálně nevypnuli v nastavení času, tak neřešíte nic. Android kontroluje čas a datum několikrát za den, jakmile pozná změnu, aktualizuje se systémový čas v telefonu a přizpůsobí se i budíky a kalendáře. Totéž platí, když přelétáte do jiného časového pásma. Opět ale platí, že nesmíte mít v nastavění času vypnutou funkci “Automatické časové pásmo”.

Pokud se vám dnes automaticky nezměnil čas v telefonu, doporučujeme zkontrolovat právě tohle nastavení. Obvykle se schovává v podsekci “Datum a čas”, která je na čistém Androidu v sekci Systém. Neplatí to však pro všechny telefony, někteří výrobci upravují i fungování nastavení, proto se může změna času nacházet na odlišném místě.

Máte zapnutou automatickou změnu času v telefonu?

Zdroj: androidcentral.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)