TOPlist

Ve Street View se testuje šikovná novinka pro lepší orientaci

street-view-dostane-nove-popisky

Když se chcete virtuálně rozhlédnout po místě, na kterém jste pravděpodobně nikdy nebyli, nebo si ho chcete v paměti osvěžit, sáhnete pravděpodobně po nástroji Street View. Ať už kvůli vyhledání konkrétního domu, nebo „průchodu“ trasou. Google nyní podle všeho pracuje na novince, která orientaci v tomto populárním nástroji ještě více usnadní. Ve Street View se na několika místech objevily nové popisky nesoucí informace o nejbližších obchodech, restauracích a dalších místech. Jde v podstatě o jinou variantu bodů, které známe z Google Map.

Street View nové popisky ukázka web

Vylepšené prostředí našli uživatelé například v New Yorku nebo v Bostonu. Google ho tedy evidentně testuje primárně ve velkých městech. Zatím byla nová funkce nalezena ve webové verzi Map. Nové popisky jsou užitečné hlavně tím, že uživatel Street View nemusí kvůli informaci o konkrétní budově či památce přepínat zpět do mapy. Podobnou funkci už Google několikrát sliboval a ukazoval. Je také hodně podobná současné Live View. Možná nakonec půjde o finální řešení všech dosavadních konceptů. Těšíme se na finální výsledek.

Google Maps
Google Maps

Jak často používáte Street View?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)