Nové Street View kamery spolupracují s umělou inteligencí

street view kamery nahled

Nové Street View kamery se zaměřují na snímání budov a veškerého značení v okolí cest. Data z těchto kamer jsou zpracována umělou inteligencí. Google tak pracuje na vylepšení snímání celého světa.

Vylepšení pro Street View kamery

Street View letos slaví 10 let výročí a není divu, že Google se tento projekt rozhodl posunou zase o krok dále. Automobily, které skenují okolí mají na střeše připevněnou 360° kameru. Přesně tato kamera prošla podstatnou úpravou, která nevylepšuje jen rozlišení panoramat, ale přinášejí na svět také nový způsob využití.

street view auto

Nové kamery mají větší rozlišení, poskytují tedy ostřejší obraz. Mimo to mají také dvě kamery, které jsou natočeny do stran. Je to z toho důvodu, aby byly lépe zmapovány budovy a veškeré značení v okolí cest. Zrychlí se tím také používání aplikace Street View. Celkově se jedná o první velké vylepšení, tohoto projektu.

Kamery od Googlu už zaznamenaly panoramata z více než 10 milionů mil (16 mil. kilometrů). To je velké množství dat, které se musí zpracovat. Na pomoc přichází umělá inteligence, která data zpracuje. Využít je bude moci například Google Assistant, který bude znát názvy budov nebo značek. Ty následně využije při práci s mapami.

Google Street View
Google Street View

Používáte často Street View?

Zdroj: wired.com

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)