Šéf Xiaomi prozradil, jak to vypadá se sérií Mi Mix a výrobou procesorů

stav Xiaomi Mi Mix série

Před oficiálními oslavami deseti let existence firmy se šéf Xiaomi Lei Jun rozpovídal o některých skutečnostech kolem telefonů i jejich součástek. Na sociální síti Weibo odpověděl na otázky týkající se prémiové série Mi Mix a výroby vlastních procesorů. Řeč byla konkrétně i o extravagantním modelu Mi Mix Alpha s displejem usazeným téměř po celém těle. Jak už se dalo čekat, ten se prý do masivní výroby a ani prodeje nikdy nedostane. A jaký je obecně stav Xiaomi Mi Mix série?

xiaomi mi mix 4

Projekt Mi Mix Alpha byl podle zakladatele a šéfa Xiaomi jen výzkumným projektem, který byl úspěšně ukončen. Velkovýroba by prý byla dost nevýhodná a tak se bude firma dál věnovat “tradičnějšímu” mobilu z této série. Což je odpověď na další otázku, zda se skutečně chystá další Mi Mix telefon. Dřívější spekulace Jun potvrdil, ale dodal, že jeho vývoj ještě nějaký čas potrvá. Dosavadní spekulace hovoří o zahnutém 120Hz displeji a 40W nabíjení. Žádné další indicie zatím nejsou, nicméně je asi dobou zprávou, že Mi Mix série od Xiaomi hlásí stále živý stav.

Xiaomi Surge S1

Kromě informací kolem celých telefonů se Lei Jun svěřil s plány kolem procesorů Surge, které si Xiaomi nadále hodlá samo vyrábět. Po oznámení varianty Surge S1 v roce 2017 se prý společnost v této oblasti potýkala s mnohými technickými obtížemi, ale výrobu čipsetů prý nevzdala. A na další zprávy si máme počkat.

Máte mobil ze série Mi Mix? Jste spokojení?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)