TOPlist

Starlink začal v ČR nabízet pronájem hardwaru pro připojení

Starlink hardware router přijímač pronájem ČR

Společnost Starlink, která poskytuje několik měsíců už i v ČR satelitní internetové připojení ke svým družicím, má pro zákazníky novou možnost financování. Hardware, který je pro úspěšné propojení satelitu s koncovým bodem potřeba, odteď není nutné kompletně uhradit a vlastnit. Firma teď nabízí pronájem tohoto hardwaru. V Česku tento měsíční poplatek vychází na 370 Kč.

Jelikož je připojení ke Starlinku bez dlouhodobých závazků, bude nová nabídka zajímavá hlavně pro uživatele, kteří ji chtějí třeba jen jednorázově vyzkoušet. Zájemci, kteří si chtějí hardware pro připojení ke Starlinku běžně koupit, budou aktuálně potřebovat 7 360 Kč. Cena od tuzemského spuštění služby spadla z původní částky 11 tisíc, nicméně stále jde o poměrně vysokou sumu. Nová forma pronájmu bude pro mnoho lidí zajímavější.

Měsíční poplatek za samotné připojení zůstává zatím stejný, tedy 1 400 Kč. Pronájem hardwaru již nabízí také česká verze webu Starlinku. Neexistují žádné dlouhodobé smlouvy, pronájem hardwaru i služba Starlink jsou zpoplatněny měsíčně.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Zláká vás nový pronájem k vyzkoušení Starlinku?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)