Chcete si stáhnout fotky z Instagramu? Poradíme, jak je uložit do mobilu i PC

jak stáhnout fotky z instagramu

Uživatelé sociální sítě Instagram využívají jejích služeb pro sdílení svých zážitků s přáteli. Často se tak na sociální síti vyskytují příspěvky, které již neexistují v žádné jiné podobě. Právě povaha příspěvků pak často vede ke snaze tyto fotky z Instagramu stáhnout do PC. Následující řádky proto popisují, jak fotky z Instagramu do PC i do mobilu uložit a chránit tak své vzpomínky před ztrátou.

Instagram
Instagram

Jak stáhnout fotky z Instagramu

Ať už chcete své fotky a videa ze sociální sítě stáhnout z důvodu zálohy, nebo se chystáte odstranit svůj účet, můžete využít celkem jednoduchý postup, který Instagram nabízí. Pokud chcete uložit fotky, které již byly na sociální síti sdíleny, přejděte na svůj profil na Instagramu, otevřete nabídku menu, která se skrývá pod ikonou v pravém horním rohu a otevřete nastavení. Zde klikněte na „Zabezpečení“ a následně na volbu „Stažení dat“. Otevře se vám formulář, který po zadání e-mailu zašle do vaší schránky odkaz. Ten vám následně umožní stáhnout všechny fotky z Instagramu do PC, nebo mobilu.

Postup je tedy podobný, jako záloha a stažení fotek z Facebooku. Stažený soubor obsahuje všechny vaše zveřejněné příspěvky ať už v rámci feedu, nebo ve stories. Stejně tak uvidíte fotky, které vám přišly do directu. Druhý způsob, jakým lze fotky ze sociální sítě Instagram zálohovat je pak určen pro fotky a videa, která teprve na Instagram vložíte. V nastavení pro tuto volbu stačí přejít do položky „účet“. Zvolit „Původní příspěvek“ a zatrhnout volby dle vašich potřeb. Pokud povolíte všechny tři možnosti, budou všechny fotky a videa, která na Instagram vložíte automaticky, ukládána do paměti vašeho zařízení, odtud je pak už můžete (zálohovat) uložit i do počítače.

Alternativa, jak zachránit fotky z Instagramu, a tedy i cesta, jak je uložit nejen do počítače, je pořízení screenshotu obrazovky. Tato varianta však znatelně ovlivňuje kvalitu fotografie a neumožňuje uložení videí. Důležité je pak upozornit na to, že volba ukládání vložených videí, může znatelně ovlivnit volné místo v úložišti telefonu.

Zálohujete svůj pravidelně svůj Instagram?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)