TOPlist

Chcete si zálohovat fotky z Facebooku? Ukážeme, jak je stáhnout

jak zálohovat fotky z facebooku

Nejrozšířenější sociální síť Facebook je mezi námi už přes 10 let. Za tu dobu si mezi uživateli získala velice silné postavení a jméno – ať už v pozitivním, nebo negativním slova smyslu. Řada uživatelů Facebook používá, nebo aspoň do nástupu éry Instagramu používala pro sdílení svých fotografií. Spousta z nás tak stále má na svém profilu celou řadu alb a fotografií, které už nemusí mít zálohované nikde jinde. Sociální síť pro tento případ nabízí celkem snadnou variantu, jak své fotky, ale i videa a komentáře z Facebooku stáhnout do svého počítače, nebo mobilu.

Proč zálohovat svůj Facebook profil?

Existuje celá řada důvodů, proč se uživatel může rozhodnout pro zálohu svého Facebookového profilu. Prvním z nich je úmyslné smazání svého Facebook účtu. Spolu s fotkami a videi si můžete zálohovat také komentáře, záznamy o skupinách… Zkrátka veškeré informace o vaší aktivitě na této sociální síti. Dalším důvodem může být nechtěné smazání originálních fotografií, případně selhání zálohovacího zařízení. Stažení fotek z Facebooku pak může být poslední variantou, jak je zachránit.

Jak stáhnout fotky z Facebooku, snadno a rychle

Zřejmě každý ví, jak z Facebooku uložit jednotlivé fotky, případně alba. Pokud však na svém profilu máte desítky alb, může být tento proces celkem zdlouhavý. Následující postup umožňuje stáhnout z Facebooku všechny fotky a videa najednou, přehledně rozdělené do složek.

  1. Přejděte do nastavení.
  2. Přejděte do sekce „Vaše informace na Facebooku“.
  3. Klikněte na „Stažení vašich informací“.
  4. Vyberte položku „Fotky a videa“.
  5. Zvolte období, formát a kvalitu médií.
  6. Klikněte na „Vytvořit soubor“.

Stažení fotek z Facebooku je možné prostřednictvím mobilní aplikace i webového prostředí. V rámci prostředí si můžete vybrat, z jakého období chcete fotky z Facebooku stáhnout. Může se jednat o jeden měsíc, nebo o několik let. Dále je třeba zvolit kvalita a formát výstupu. Obojí záleží na vašich preferencích (typicky však vysoká kvalita a HTML). Data se stáhnou jako ZIP archiv. Po rozbalení staženého souboru na vás vykouknou složky, do kterých se uložila jednotlivá alba. K dispozici je také HTML (JSON) soubor, který slouží k procházení alb v rámci prohlížeče. V tomto zobrazení můžete prohlížet také přidané komentáře.

Pokud chcete svůj profil zálohovat kompletně, nechte původní výběr všech položek na seznamu a dále pokračujte stejně jako při stažení fotek z Facebooku. Doba stažení souboru je závislá na vámi zvolené kvalitě a také množství dat. Jakmile máte hotovo můžete své fotografie i ostatní soubory prohlížet odkudkoliv a kdekoliv, nezávisle na připojení k internetu.

Přemýšleli jste někdy nad zálohou Fb fotek?

Zdroj: Facebook

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)