Srovnání displejů Super LCD vs ostatní

cher-wang htc

Vzhledem k tomu, že po AMOLED displejích je velká poptávka a jeho jediným výrobcem je samotný Samsung, nastává situace, kdy AMOLED displejů je málo a Samsung je nestačí vyrábět. Odpovědí na tuto situaci je displej od Sony, který se nazývá Super LCD. Setkat se s ním můžeme v telefonu HTC Desire. Podle dostupných informací by měl mít Super LCD v porovnání se Super AMOLED velice podobné pozorovací úhly a přitom menší spotřebu energie.

Na videu můžeme vidět srovnání několika telefonů s různými typy displejů proti Super LCD displeji. U všech displejů je použitá kapacitní technologie pro ovládání dotykem. Na obrázku vidíme Super LCD v HTC Desire i Nexus One.

Super LCD

Tisková zpráva HTC

HTC PŘEDSTAVUJE NOVOU SLCD TECHNOLOGII DISPLEJŮ

Společnost HTC dnes oznámila využití nové technologie displejů Super LCD, která se uplatní již v průběhu letošního léta v mobilních telefonech HTC Desire a Nexus One. SLCD displej poskytuje přirozeně vyvážené barvy a jasný kontrast včetně širokých pozorovacích úhlů a vylepšené energetické náročnosti.

„Společnost HTC čelí vysokému zájmu o své telefony, konkrétně o modely s 3,7“ displejem. Použití nové technologie displejů SLCD nám umožňuje zvýšit naše výrobní kapacity a uspokojit tak současnou vysokou poptávku,“ říká Peter Chou, CEO společnosti HTC Corporation. „SLCD displeje nabízí uživatelům srovnatelné vizuální podání jako stávající 3,7“ displeje, a přitom i výrazně vyšší výdrž baterie.“

SLCD je nejnovější generací LCD displejů, která nabízí vylepšené možnosti včetně barevného podání a přibližně pětkrát efektivnější energetickou náročnost než předchozí generace LCD panelů. Displeje SLCD poskytují také širší pozorovací úhly díky inovativní technologii Sony VSPEC III™.

Použité typy displeje u jednotlivých zařízení:

  • Nexus One – AMOLED, 480 × 800, 65 tisíc barev, 3,7”
  • HTC DesireSuper LCD (SLCD), 480 × 800, 16 mil. barev, 3,7”
  • Motorola Droid (Milestone) – TFT, 480 × 854, 16 mil. barev, 3,7”
  • Samsung Wave – Super AMOLED, 480 × 800, 16 mil. barev, 3,3′

Zdroj: www.howardforums.com, www.golem.de

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)