Menu

SquareHome 2: Pokud chcete domácí obrazovku jako na Windows 10

Android, iOS a Windows Mobile. Tři systémy, které dnes vládnou mobilnímu trhu. Systému Windows se na mobilech daří zdaleka nejméně, jednu vlastnost však spousta uživatelů miluje – dlaždice na domácí obrazovce. Pokud patříte mezi příznivce tohoto řešení, ale chcete telefon s Androidem, máme pro vás tip – launcher SquareHome 2, který si dnes představíme.

SquareHome 2: Launcher pro milovníky dlaždic z Windows

Androidu se nedá upřít to, že si jej každý můžeme upravit k obrazu svému. Pokud výrobce dodává telefon s domácí obrazovkou ve formě ikon a chybí samostatné menu pro aplikace, nic není ztraceno. Díky dalším aplikacím si můžeme podobu domácí obrazovky velice snadno změnit. Dnes si představíme launcher s názvem SquareHome 2, který změní podobu Androidu k nepoznání. Místo mnohdy nudných ikon totiž na domácí obrazovku umístíme dlaždice podobně jako u konkurenčního systému Windows.

Vzhled, dlaždice a jejich nastavení

Domácí obrazovka se dočká jedinečné změny – místo ikon jsou na obrazovce zobrazeny čtvercové o obdélníkové dlaždice. Pokud je ikon na obrazovce více, scrollujeme standardně směrem dolů pro zobrazení dalších aplikací. SquareHome 2 ale umožňuje i přidání dalších obrazovek s dlaždicemi, čímž vznikne podivná kombinace Androidu a Windows 10. Menu aplikací lze podobně jako u Androidu vyřešit samostatnou stránkou, na kterou se dostaneme po kliknutí na dlaždici. Druhým řešením je další stránka, ke které se dostaneme tažením prstu do stran. Tuto možnost preferujeme.

Samotné dlaždice mohou mít mnoho podob. Může se jedna o aplikace, Widgety i zkratky. Velikost i barevné provedení můžeme navíc dle libosti změnit, SquareHome 2 je v tomto ohledu poměrně přizpůsobivý. Existují i dělící linky, složky či rotující krychle. Výsledkem je obrazovka s mnoha tvary i barvami, kterou si můžeme přizpůsobit k obrazu svému.

A co Widgety?

U podobných launcherů bývají potíže s Widgety, které buď nelze smysluplně přidat nebo zrovna nezapadají. SquareHome 2 proto nabízí sérii vlastních Widgetů, kde jsou hodiny a kalendář zdarma. Tyto Widgety jsou speciálně přizpůsobeny danému rozhraní a do dlaždic zapadají. Možnost je samozřejmě přidat i jakékoliv jiné Widgety ostatních aplikací, může se ovšem stát, že nebudou do rozhraní příliš vizuálně sedět. Najít ideální kompromis už bude bohužel na vás.

Gesta usnadní a urychlí práci

SquareHome 2 jde uživatelům vstříc téměř v každém směru a nabídne i možnost používat různé akce a gesta. Potěšilo nás, že na jednotlivé dlaždice lze umístit i gesto delšího stisku. Přiřadit pak můžeme spouštění jiných aplikací nebo různé akce. Gesta je ovšem možné provádět i na samotné domácí obrazovce. Kromě navigačních tlačítek na nás čekají různé pohyby prstů po displeji, dvojité poklepání a dokonce i zatřesení telefonem. To opět může spustit aplikace, zkratky nebo akci launcheru (vysunout notifikační lištu, otevřít menu aplikací, nastavení launcheru, vyhledávání apod.). Pokročilejší gesta jsou bohužel dostupná až v placené verzi.

Placená verze a 14denní zkušební lhůta

Základní verze aplikace SquareHome 2 je zdarma a stačí nejen k vyzkoušení, ale i k běžnému používání. Mnoho položek v nastavení je však určeno až pro prémiovou verzi, která vás přijde na 110 Kč. Ta otevře kompletní možnosti Launcheru. Na vyzkoušení všech funkcí launcheru zdarma máte 14 dní od instalace základní verze, což je jistě příjemné. Autoři si tím však pojistí, že si na placené funkce rychle zvyknete a po skončení této lhůty si launcher pravděpodobně koupíte.

SquareHome 2 – povedený launcher

Testovaný launcher je jiný než většina podobných aplikací a je jasné, že není zdaleka pro každého. Pokud ale patříte mezi fanoušky dlaždic ze systému Windows, SquareHome 2 rozhodně vyzkoušejte. Už verze zdarma nabídne spoustu možností, jak si domácí obrazovku přizpůsobit. Launcher je navíc rychlý, plynulý a nezaznamenali jsme ani žádný pád aplikace. Nic tedy nebrání alespoň vyzkoušení.

Jaký používáte Launcher a jak jste s ním spokojeni?

 

Komentáře

tezkej_pacient

28.7.2017 16:07

to je hnus velebnosti ..

bkf1

28.7.2017 17:12

a další fáze je pak BIG Launcher :-D Já osobně fakt nepotřebuji z bavoráka dělat tříkolku :-D

Strny

strny -12

28.7.2017 18:09

Koupil sem si plnou verzi, chvíli ji používal. Dlaždice ve stylu win10 se mi líbí. Ale z praktického hlediska sem se vrátil k nova launcheru. :)

Viktor_pika

Viktor Špička 1

28.7.2017 18:26

:)))) Koukám, že je tu každý naprosto odvařený z Windows Phone nativity.
Popravdě tohle a další tuna letitých nedotažeností stálo za hořkosladkým koncem Microsoftích prozatímních pokusů s mobilním systémem.
Po Windows Phone 6 to byla pro mne jasná stopka tenkrát i dnes….

CerVus

28.7.2017 23:24

Proboha proč by někdo měl chtít ten epileptický hnus z windowsů?

petr dvorak

29.7.2017 2:08

Patřím k těm pro které je launcher určený. Díky za tip, vyzkouším. Pro všechny pindaly, dlaždice považuji, za geniálně vymyšlený princip zobrazování událostí. V podstatě hromada widgetů jednotného designu na jedné obrazovce.

Zdenk_putna

Zdenk Putna 0

29.7.2017 21:20

Launcher je výtečný. Koupil jsem plnou verzi a nelituju

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 19

29.7.2017 21:38

petr dvorak, Zdenk Putna
Také jej nyní používám a spokojenost. Člověk si tam opravdu dá vše, co potřebuje a je to dobře přístupné.

kef

30.7.2017 14:06

Jan Dolejš
je to jako s androidem,,,člověk tam opravdu dá vše, co potřebuje a je to dobře přístupné, jen k tomu nepotřebuji živit další aplikaci

SeppWinkler

SeppWinkler 11

31.7.2017 11:27

Komu sa nepáči, nemusí inštalovať. Launcher je pre tých, ktorých už napína z infantilnej grafiky Googlu ála Dock.TV :)

adam jawamann

31.7.2017 13:58

používám, jsem velmi spokojený, nesnáším barevné Android ikony s číslem o počtu notifikaci… toto umí Live tiles, SMS se tak zobrazuje přímo v dlaždic. velmi jsem to modifikoval, do čisté černobílého provedení, s a mold displayem je to formální a pro mě úplně dostačující. launcher umí vše, nevidím důvod proč to měnit. na windows dlaždice jsem z pc s windows 10 zvyklý. launcher je rychlý, aktualizovany

RSS (komentáře k článku)