TOPlist

Správce zařízení Android (Android Device Manager) už umí na dálku zamykat telefon!

android_device_manager_ico11

Přesně před týdnem jsme ve článku Aktualizovaný Správce zařízení Android umí na dálku zamknout zařízení informovali o aktualizaci Google Play Services na verzi 3.2.64, která měla přinést možnost na dálku zamknout telefon či tablet a nastavit nové/změnit heslo k odblokování/odemknutí. Jak se ale následně ukázalo, ani jedna z uvedených funkcí nebyla dostupná ve webovém rozhraní Android Device Managera.

Ke zpřístupnění funkce Zámek, nabízející možnost uzamknutí telefonu pomocí hesla, došlo v noci na dnešek. Funguje ale pouze tehdy, je-li aplikace Správce zařízení Android nastavena jako Správce zařízení (viz návod Jak aktivovat Správce zařízení Android?).

Funkce zámek ve webové správě Správce zařízení Android Funkce zámek ve webové správě Správce zařízení Android

Funkce zámek ve webové správě Správce zařízení Android Funkce zámek ve webové správě Správce zařízení Android

Jestliže tedy chcete pro dané zařízení aktivovat možnosti vzdáleného uzamčení a vymazání, spusťte v něm aplikaci Nastavení Google, klepněte na Správce zařízení Android a vyberte možnost Povolit vzdálené uzamčení a obnovení továrního nastavení, případně je možné odeslat do zařízení oznámení přímo z webového rozhraní ADM.

Klepněte na Správce zařízení Android Klepněte na Správce zařízení Android

Vyberte možnost Povolit vzdálené uzamčení a obnovení továrního nastavení Vyberte možnost Povolit vzdálené uzamčení a obnovení továrního nastavení

Je možné odeslat do zařízení oznámení přímo z webového rozhraní ADM Je možné odeslat do zařízení oznámení přímo z webového rozhraní ADM

Při vzdáleném uzamčení zařízení dojde k nahrazení zamykací obrazovky za systémovou, vyžadující k odemknutí telefonu nastavené heslo. I když tedy běžně tuto formu zabezpečení nepoužíváte, nebo třeba telefon odemykáte gestem či obličejem, bude vzdáleně nastaveno vyžadování hesla. Změnu je ale možné provést jedině tehdy, je-li zařízení připojeno k Internetu. Jestliže je telefon offline, dojde k aplikování zámku až po jeho opětovném připojení.

Po uzamknutí dojde k zhasnutí obrazovky (pokud je v daném momentě aktivní) a při dalším pokusu o aktivaci již bude telefon vyžadovat heslo. Odemykání obrazovky heslem pak zůstane aktivní tak dlouho, dokud v systémovém nastavení nezvolíte jiný způsob.

Služba Správce zařízení Android tak aktuálně přes web umožňuje:

  • Zjištění polohy zařízení.
  • Spuštění vyzvánění (i když je telefon v tichém režimu).
  • Uzamčení zařízení.
  • Vymazání zařízení (včetně paměťové karty).

V kombinaci s dalšími funkcemi je možnost uzamknout zařízení dalším zlepšením bezpečnosti, které sice ještě pořád není dokonalé, ale určitě pomůže, když ztratíte telefon. Přinejmenším vaše soukromá data zůstanou až do nalezení v bezpečí.

Podrobný návod, výpis možností a schopností Správce zařízení Android najdete ve článku Jak najít ztracený či ukradený telefon s pomocí Google [návod].

Zdroje: LifeHacker, Android Police, Phandroid, Droid Life, Android Central, Android and Me, 9to5Google a Android Device Manager.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)