TOPlist

Aktualizovaný Správce zařízení Android umí na dálku zamknout zařízení (Android Device Manager)

device_manager

Jak si možná vzpomenete, začátkem srpna začal Google na zařízení s Androidem instalovat novou funkci Správce zařízení Android (respektive „Android Device Manager„; viz zprávička Instalace Android Device Manager začíná! Už ho máte?). Cílem tohoto nástroje je pomoci uživateli s nalezením ztraceného či odcizeného telefonu nebo tabletu skrze webové rozhraní (viz článek Jak najít ztracený či ukradený telefon s pomocí Google [návod]). Aplikace nabídla tři funkce:

  • Zobrazení polohy zařízení v mapových podkladech.
  • Prozvonění telefonu.
  • Vymazání obsahu zařízení (v takovém případě ale musí být nejprve Správce zařízení Android nastaven jako Správce zařízení).
Dosavadní nabídka funkcí Správce zařízení Android Dosavadní nabídka funkcí Správce zařízení Android

Tyto velice potřebné funkce byly dříve poskytovány aplikacemi a službami třetích stran, až nyní se ale dočkaly integrace přímo do systému.

Google Play Services jsou v těchto dnech průběžně aktualizovány z verze 3.2.25 na novější 3.2.64, která kromě jiných novinek přináší také vylepšení Správce zařízení Android. S novou verzí přibude ve webové správě možnost na dálku zamknout zařízení a nastavit nové/změnit heslo k odblokování/odemknutí. Funkce se tak stává o něco užitečnější a nabízí ještě jeden možný krok, který lze učinit před definitivním vymazáním obsahu zařízení.

Přibude možnost na dálku zamknout zařízení Přibude možnost na dálku zamknout zařízení

Nová verze Google Play Services je instalována automaticky a bude jako vždy uvolňována po etapách, takže se na vašem zařízení může objevit až za několik dní. Pokud nechcete čekat, můžete si přes následující odkazy stáhnout a nainstalovat balíček APK s verzí 3.2.64 sami.

Zdroje: Tablety.pl, Android Community a Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)