TOPlist

Všimli jste si? Spotify pro Android má po letech novou ikonku

Spotify nová ikonka Android
  • Populární streamovací platforma Spotify má na Androidu novou ikonku
  • Aktualizován je poprvé po pěti letech, posledně se změnila roku 2019
  • Ať už se vám líbí, nebo ne, má jednu zásadní výhodu, kterou dříve neměla

Populární platforma pro streamování hudby Spotify má na zařízeních s operačním systémem Android novou ikonku. Vývojáři ji aktualizovali po pěti letech a mezi prvními na to upozornil server 9to5Google. Po nainstalování nejnovější verze aplikace jsem ji na svém Pixelu 7 Pro obdržel i já.

Spotify pro Android svou ikonku naposledy změnilo roku 2019, tehdy se transformovala na logo platformy s černým pozadím. Používá-li váš smartphone kulaté ikonky, nyní zabere zelené logo služby celou plochu kruhu – zbavila se tedy oněch černých okrajů (pro lepší ilustraci se doporučujeme podívat na obrázky níže).

Jako prakticky ke každé designové změně přistupují i k této jednotliví uživatelé různě. Někteří ji vítají, jiní ji naopak označují za ošklivou a píší, že ji nenávidí. Jak na novou ikonku reagujete vy, nám můžete sdělit v komunitě. Sám za sebe každopádně mohu říct, že mi aktualizace ikonky přijde jako nepatrný krok vpřed, který je v souladu s moderními trendy.

Ať už na vizuální provedení říkáte cokoliv, faktem je, že nová ikonka je daleko použitelnější v režimu, který synchronizuje barvy jednotlivých ikonek s motivem vašeho smartphonu (na Pixelech je funkce označená jako „Přebarvené ikony“ a povolíte ji v nastavení domovské obrazovky).

spotify nova ikonka 1

Jak se nová ikonka Spotify líbí vám?

Zdroje: 9to5Google, Android Police, vlastní

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)