Spotify inovuje rodinné předplatné, nabídne sdílený playlist a filtr pro děti

spotify rodinné předplatné

Rodinné předplatné Spotify patří mezi nejoblíbenější tarify služby, umožňuje neomezený poslech hudby bez reklam pro všechno jeho členy za výhodnější cenu. Spotify nyní pro rodinný tarif představuje dvě novinky, jsou jimi filtr hudby, která není vhodná pro děti a společný playlist pro všechny členy rodiny.

Spotify playlist, který uspokojí všechny členy rodiny

Snadný přístup k veškerému hudebnímu obsahu nemusí být ve všech případech vždy přínosem. I ti nejmenší se tak snadno dostanou k obsahu, který není pro jejich uši. Spotify k tomuto faktu přihlíží a svým uživatelům, kteří mají aktivované rodinné předplatné nabízí možnost, vytvořit filtr pro hudbu tak, aby se děti nedostali k nevhodné hudbě obsahující sprostá slova, nebo motivy násilí. Filtr lze pak aplikovat na jednotlivé profily v rámci předplatného tak, aby se týkala pouze účtů mladistvých.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

Druhá novinka, kterou si vývojáři Spotify pro rodinné předplatné připravily je takzvaný rodinný mix, tedy společný playlist. Tento generovaný seznam skladeb by měl obsahovat hudbu, která odpovídá vkusu všech jednotlivých členů rodiny. Dále pak možnost upravovat seznam členů, kterých se playlist týká i jeho samotný obsah. Obsah je automaticky pravidelně aktualizován, takže nepřijdete ani o novější tvorbu. Rodinný mix najde skvělé využití například při společných cestách autem a podobně. Členové rodiny se tak již nemusí prát o to, podle čího vkusu se bude daný den pouštět hudba.

spotify rodinný tarif společný playlist

Usnadněná bude nově také správa jednotlivých účtů. Díky Family Hub můžete snadno přidávat a ubírat členy pro své rodinné předplatné Spotify, stejně jako spravovat rodičovskou kontrolu. Cena předplatného pak zůstává stále stejná. Zmíněné novinky jsou aktuálně spuštěné pro uživatele v Irsku, dle slov tvůrců aplikace by však nemělo trvat dlouho, než se rozšíří i do zbytku světa. Spotify zároveň upozorňuje na zpřísnění podmínek pro rodinný tarif, které by se mělo týkat maximálně šesti členů, kteří žijí na stejné adrese. Zároveň avizuje, že se budou pravidla i nadále zpřísňovat, aby tvůrci předešli zneužití výhod tarifu například mezi přáteli.

Zaujali vás novinky pro Spotify rodinné předplatné ?

Zdroj: Spotify

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)