Další čínský gigant expanduje do Evropy. Společnosti Vivo pomůže Qualcomm

vivo qualcomm

Společnost Vivo patří mezi největší výrobce telefonů na světě, přitom ale není moc známá na západním trhu. Je to hlavně z toho důvodu, že svá zařízení prodává hlavně v Číně a Indii. Nyní se ale oznámila velká expanze na trhy v Evropě a Africe.

V roce 2018 se do Evropy dostane společnost Vivo

S expanzí bude pomáhat známá společnost Qualcomm, která uzavřela s Vivo dohodu ve výši čtyř miliard dolarů. Ta se mimo jiné týká patentů ohledně 5G anebo různých autentizačních funkcích. Vivo chce v budoucnu s Qualcommem více spolupracovat.

qualcomm spolecnost vivo

A co může tato čínská společnost nabídnout? Například čtečku otisků prstů pod displejem, kterou veřejně ukázala jako první. Do budoucna plánují 3D identifikaci obličeje alá iPhone X, skenování celých dlaní atd. Jde vidět, že spolupráce se netýká jen samotných telefonů.

Vivo nedávno představilo model X20 s minimálními rámečky a duálním fotoaparátem. Ten má navíc i Super AMOLED displej anebo slušný procesor pro střední třídu Snapdragon 660. Jeho cena je zhruba 10 tisíc korun. A rozhodně bychom si dokázali představit, že by právě s tímto modelem mohlo Vivo zaútočit na evropský trh, obzvlášť pokud nabídne zajímavou cenu. Nicméně na další informace ohledně expandování do Evropy, si musíme ještě chvíli počkat.

Je podle vás dobře, že do Evropy expanduje další čínská značka?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)