Menu

Spodní lišta v Chrome prohlížeči je zpět: Stačí si nainstalovat beta verzi

Během minulého roku jsme se v prohlížeči Chrome dočkali nového designu Chrome Home, dostal se až do beta verze. Hlavní změnou bylo přesunutí lišty na spodní stranu. Jakmile se na to ale lidé zvykli, tak se Google rozhodl zařadit zpátečku a téměř rok dlouhý vývoj ukončil. A to kvůli designu, který se nazýval Duplex, později se přejmenoval na Chrome Duet. To dobrou zprávou je to, že pokud používáte beta či dev verzi prohlížeče Chrome, můžete si jednoduše aktivovat spodní lištu.

Chrome Duet přináší spodní lištu!

S tím, jak se protahují displeje telefonů, už není moc pohodlné mít lištu s adresním řádkem úplně nahoře. I z komentářů na našem webu jsme mohli vyčíst, že spodní lišta byla jedna z nejoblíbenějších chystaných funkcí. Pokud ji chcete zpět, musíte si stáhnout beta verzi nebo DEV verzi Chrome. Poté stačí do adresního řádku zadat “chrome://flags/#enable-chrome-duet”. Novou funkci aktivujte a restartujte prohlížeč.

Oproti původnímu Chrome Home designu je tu jeden rozdíl. Adresní řádek je stále v horní části prohlížeči. Všechny ovládací prvky se ale přesunuly do nové spodní lišty. Nachází se na ni tlačítko domů, možnost rychlého hledaní nebo otevření adresního řádku, můžete si otevřít seznam karet a také nastavení. Po krátkém zkoušení zatím můžeme říct, že se nám nová lišta používá snad ještě lépe. Obzvlášť tlačítko pro hledání je hodně návykové, nemusíte totiž vůbec klepat prstem na adresní řádek.

Chrome Beta
Chrome Beta
Developer: Google LLC
Price: Free

Jak se vám líbí Chrome Duet? Vyzkoušíte si novou spodní lištu?

Zdroj: droid-life.com

 

Komentáře

Cardi

cardi -321

24.8.2018 10:18

to je zase kravina, jednou to daji dolu pak nahoru komedie

Zarel

Zarel 0

24.8.2018 11:41

Já jsem rád. Hned jsem si to aktivoval ….

RINA

RINA23 4

24.8.2018 13:44

Vše jsem nastavila dle návodu a lišta nikde…

David021

David021 20

24.8.2018 15:12

No, tak tuhle verzi si i klidně aktivuji..

Předchozí verze se mi totiž prostě nelíbila. Bylo to z toho důvodu, že byl adresní řádek dole, což prostě byl pro mě neskutečný problém..

Někomu to vadit nemuselo, někdo si zvykl, někdo to vítal, já mezi nimi ale nebyl..
Stojím si za názorem, že adresní řádek má být nahoře..

Dalebacek1982

Dalebacek1982 0

24.8.2018 17:13

Tak jsem si to aktivoval, a bylo by to super! Nicméně když dole kliknu na ty tři tečky, tak mi to menu nevyjede celý?! Nějaká rada?

Mikihans

mikihans 53

25.8.2018 7:28

Dalebacek1982 stejně tak u mě. Tedy ono je tam celé, ale nevyjede nahoru, má jen jeden řádek a musím v něm rolovat, což je naprosto nesmyslné. Takže bohužel vracím zpět.

Bastien

0

25.8.2018 17:35

Škoda, že na spodní liště schází tlačítko se Záložkami. Určitě by se tam vešlo. Mám pocit, že tam v dříve u Duplexu bylo.

RSS (komentáře k článku)