Spekulace: nová 64bitová osmijádra Exynos 6 a Exynos S – až 1,53x rychlejší než Snapdragon 800

Samsung představil novou generaci procesorů: Exynos 5

Samsung během včerejšího dne nalákal na svou tiskovou konferenci, která se bude konat 7. ledna na veletrhu CES v Las Vegas. Na svém twitterovém účtu zveřejnil obrázek, který právě na tuto událost upozorňuje. Vše se bude točit kolem nových procesorů Exynos. Samsung v příspěvku zmiňuje, že CES už je za rohem a slibuje ještě větší výkony svých procesorů. Nejnovější zprávy z Číny naznačují, že se jihokorejský výrobce chystá představit rovnou dva velmi výkonné osmijádrové procesory. Jednat by se mělo o procesor Exynos 6, který je založen na architektuře čipu ARM a procesor Exynos S, ten má být založen na vlastní technologii společnosti Samsung.

Samsung Exynos Teaser CES 2014

 

Podle zdroje budou oba procesory osmijádrové a 64bitové. Exynos 6 bude založen na architektuře ARM s jádry série Cortex-A50. Konkrétně se bude jednat o čtyři výkonná jádra Cortex-A57 a čtyři úsporná jádra Cortex-A53. Tento procesor by měl být až 1,53x rychlejší než Snapdragon 800, který je v současnosti používaný u většiny nejvybavenějších Android zařízení. O druhém procesoru, tedy o Exynosu S, se toho zatím moc neví. I ten by ale měl být výkonnější než Snapdragon 800, avšak ne tak výkonný jak Exynos 6. Tento čip, který bude mít jádra z dílen Samsungu, prý i tak bude 1,43x rychlejší než nejvyšší řada čipů od Qualcommu pro končící rok 2013.

I přesto, že všechny tyto informace jsou pouze spekulacemi, první zmínky o obou procesorech se objevily již v listopadu na Samsung Analyst Day, kde byl prezentován následující snímek. Jak je vidět, v prezentaci se mluví o dvou 64bitových procesorech, jednom založeném na architektuře ARM a druhém na vlastní architektuře od Samsungu.

samsung-exynos-6-s-ces-2014-rumor

 

Zatím jsou představeny jen dva 64bitové procesory. Jedná se o čip A7 od Applu a Qualcomm Snapdragon 410. O druhém zmiňovaném jsme vás informovali v článku: Qualcomm představuje 64bitový čip Snapdragon 410 s integrovanou podporou LTE sítí. Ten ovšem nebude používán u vlajkových lodí výrobců, ale u zařízení nižší a střední třídy.

Jestli se opravdu dočkáme obou zmiňovaných procesorů se dozvíme již za několik dnů.

 

Zdroj: Android Authority

Filip Valtr
O Autorovi - Filip Valtr

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (36)