Inženýr vytvořil speciální UI pro telefony, které reaguje na okolní světlo

speciální ui světlo telefon

Reakce telefonů na okolní osvětlení není ničím překvapivým. Ve většině telefonů si můžeme nastavit automatické nastavení jasu displeje. Bývalý inženýr Applu Bob Burrough ale tuto funkci posunuje na úplně jinou úroveň. Vytvořil tzv. Project Erasmus, což je kódové označení pro speciální UI (uživatelské rozhraní), které v reálném čase reaguje na okolní světlo. A to takovým způsobem, že se přenáší správné stíny, odlesky i nasvícení.

Speciální UI od bývalého inženýra Applu reaguje okamžitě na okolní světlo

Pro předvedení Projectu Erasmus vytvořil jednoduchou aplikaci s malým okýnkem, které reaguje na okolní světlo. Jakmile na telefon dopadá světlo, v reálném světle se přenesou do černého okna stíny, odlesky i nasvícení. Výsledkem je zajímavý efekt. Černé okno vypadá jako fyzický objekt, který je umístěn hned pod displejem.

UI lit by the lights in your room

UI lit by the lights in your room

Ke správnému fungování musel na přední stranu připevnit kameru s objektivem typu “rybí oko”, která následně sbírá informace o okolním osvětlení. Data z kamery se následně analyzují a převedou do digitální podoby pro použití v telefonu. Vývojář uvedl několik příkladů, kde by se to dalo použít. Mluví o automatickém tmavém režimu, který by se aktivoval podle okolního světla, dále pro různé hry a aplikace, které s touto technologií můžou přinést “novou úroveň ponoření”. Podobně jako to můžete vidět na odlišné technologii níže.

Why should AR/VR have all the fun? 😂

Why should AR/VR have all the fun? 😂

Dokázali byste si představit tuto technologii v telefonech?

Zdroj: idpropnews.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)