Sony XSP-N1BT: autorádio, se kterým váš smartphone splyne

Sony XSP-N1BT

Nedávno ukončený veletrh spotřební elektroniky CES, konaný v Las Vegas, přinesl velkou spoustu zajímavých technologických novinek a dnes vám představíme další z nich. Společnost Sony představila na CES 2014 asi nejočekávanější smartphone veletrhu, Xperia Z1 Compact, který je po dlouhé době první plnohodnotnou vlajkovou lodí zmenšenou na únosnou velikost. Úhlopříčka Z1 Compact je pro mnohé ideálních 4,3 palce.

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Autorádio

Tento skvost ale není jediné co Sony přivezlo do Vegas. Trochu potichu uvedlo také nové autorádio Sony XSP-N1BT, které ale není jen tak nějakým obyčejným rádiem. Díky posuvnému úchytu nad displejem a vystouplému ovládacímu panelu lze na přední stranu rádia připevnit téměř jakýkoliv smartphone. Z rádia se tak rázem stane pohodlný držák a díky vstupu na USB i autonabíječka, čímž zabijete dvě mouchy jednou ranou. Tento koncept má ale ještě jednu mouchu, kterou však Sony také zabilo. Telefony s operačním systémem Android nebo iOS a nainstalovanou obslužnou aplikací se totiž promění v multimediální srdce automobilu.

Sony XSP-N1BT

Autorádio samozřejmě funguje i samostatně bez vloženého chytrého zařízení. Dodáváno s ním bude také dálkové ovládání a kromě klasického příjmu rádia a CD mechaniky bude zvládat i přehrávání MP3 z Flashdisků. Nejnovější modely Sony, jmenovitě Xperia Z1 (recenze) a Z1S, bude možné nabíjet i bez použití USB kabelu skrze magnetický konektor na boku zařízení.

Díky kolegům z AndroidPolice si můžeme naživo prohlédnout, jak rádio vypadá. Na videu je mimo jiné vidět, jak jednoduše funguje připevnění telefonu do držáku.

Hands-On With The Sony XSP-N1BT Android Phone Automotive Stereo Head Unit

Hands-On With The Sony XSP-N1BT Android Phone Automotive Stereo Head Unit

App Remote

Pro plnohodnotné využití rádia je nutné mít v telefonu nainstalovanou ovládací aplikaci App Remote. Smartphone spárujete s autorádiem pomocí NFC, přenos pak probíhá přes Bluetooth. Tímto spojením se z telefonu stane srdce i mozek zábavy ve vašem autě. iPhony lze připojit pouze pomocí USB. Aplikace dokáže ovládat nebo potlačit zvolené aplikace. Díky hlasovému ovládání se můžete dokonce vyhnout pouštění volantu za jízdy.

NFC Pairing Car Audio with Voice Control USA

NFC Pairing Car Audio with Voice Control USA

App Remote
Verze 2.0.10
Velikost 12 MB
2.2+

APXSFXljKncAAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma
AppRemote SMS Aplikace AppRemote – přijatá SMS

 

Cena a dostupnost

Podle oficiálního vyjádření Sony by mělo autorádio Sony XSP-N1BT na trh dorazit v květnu tohoto roku za cenu 250 dolarů bez daně. Pokud bude rádio dostupné u nás, cenu očekáváme mezi 6500 Kč a 7500 Kč.

zdroj: AndroidPolice, Sony, Google Play

Ondřej Mika
O Autorovi - Ondřej Mika

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)