TOPlist

Testujeme telefon Sony Xperia Z5 Premium. Ptejte se, co vás zajímá

Sony-Xperia-Z5-Premium

Do redakce nám tentokrát dorazil vskutku prémiový kousek. Nejvybavenější model známého japonského výrobce a zároveň jediný chytrý telefon se 4K (3840 x 2160 px) displejem na světě – Sony Xperia Z5 Premium. A jelikož prémiové zařízení nedělá pouze displej, nabídne nejvybavenější Xperia Z5 například také konstrukci využívající nerezovou ocel.

Vedle displeje s extrémní jemností obrazu, dosahující 806 ppi (pixelů na palec), a kvalitní konstrukce jsou také zbylé specifikace tohoto japonského válečníka úctyhodné. V jeho útrobách se totiž ukrývá například velmi výkonný chipset Qualcomm Snapdragon 810 podpořený 3 GB operační paměti. Interní úložiště pak skýtá 32 GB prostoru, který je dále rozšířitelný prostřednictvím microSD karet o dalších až 200 GB. Sony nezapomnělo ani na trend poslední doby a telefon vybavilo i čtečkou otisků prstů. Ta je však poněkud netypicky zabudovaná v tlačítku napájení na boku přístroje.

Z5 premium

První pohled na telefon Sony Xperia Z5 Premium

Sony Xperia Z5 Premium – první pohled

Sony Xperia Z5 Premium - první pohled

Specifikace telefonu

  • Displej: 5,5'', IPS LCD, 2160 x 3840 px
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 810
  • RAM: 3 GB RAM
  • Fotoaparát: 23 MPx
  • Úložiště: 32 GB
  • Baterie: 3430 mAh

Kompletní specifikace telefonu Sony Xperia Z5 Premium naleznete v našem katalogu Android zařízení.

Zajímá vás na telefonu Sony Xperia Z5 Premium něco konkrétního? Neváhejte se zeptat v komentářích

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)