Menu

Sony Xperia Z Google Edition

Není to tak dlouho, co jsme se dozvěděli o novém Samsung Galaxy S4 s čistým Androidem. Pár dní po představení do rodiny přibylo i HTC One a nyní vše nasvědčuje tomu, že si příležitost přilákat nové zákazníky nenechá uniknout ani Sony. Verzí s čistým Androidem bude vlajková loď Sony Xepria Z. Nezávisle na sobě to bylo potvrzeno z několika zdrojů, musím ale podotknout, že vše až do oficiálního představení probíhá na úrovni spekulací. Podle doposud dostupných informací bychom se tohoto modelu mohli dočkat později v průběhu roku. Koupit půjde přes obchod Play, dostupnost však pravděpodobně  bude omezena pouze na USA.

Sony-Xperia-Z-Google-Edition

Detailní specifikace Sony Xperia Z najdete v našem katalogu ZDE.

Jaký nový “Nexus” se vám líbí nejvíce? Koupili byste si některý z nich, pokud by byly dostupné v ČR?

[katalog post_id=”102360″ type=”badge”]

Zdroj: Android Central

 

Komentáře

Toman_Petr

Petr Toman 0

7.6.2013 20:03

Pokud by se tenhle “trend” začal rozšiřovat pro více telefonů a hlavně bylo to dostupný i pro čr bylo by to super :)

unavix

unavix

7.6.2013 20:05

Sem s ním. Kdyby uvolnili aktualizaci čistého droidu pro už prodané kusy tak by to byla pecka.

jeskli11

7.6.2013 20:08

Mě by se líbilo, kdyby to dělali všichni výrobci pro jeden low-end, jednu sřední třídu a jeden high-end. To by bylo best.

netex

netex

7.6.2013 20:36

Kdybych si měl vybrat z těch ”nexusu” tak SGS4.Jinak bych bral spíše nexus 5. :)

Libor Foltýnek

7.6.2013 20:47

jeskli: to by nebylo potřeba, kdyby všude byl čistý Android, byly by to víceméně totožné telefony :)
Mně není jasné, jestli Google edition podporují specifika daného telefonu, např. u S4 bezdotykové ovládání a senzory tlaku, vlhkosti a teploty. Pokud ne, bylo by to na houby

Martin

Martin

7.6.2013 22:21

Já jsem za tento trend rád hlavně z toho důvodu, že ROM developerům bude ulehčená práce s tím, že tento AOSP nebudou muset sami pracně portovat, ale rovnou z jeho portu těžit a zakládat na něm custom ROMky. Po létě bych si rád jeden z těchto high-endů koupil a zkusil svůj vlastní development, těším se na to.

Toman_Petr

Petr Toman 0

8.6.2013 0:22

Držím palce Martine ať ti to vyjde :) pak se pochlub s výtvorem.

Aleq

Aleq

8.6.2013 10:53

Naprosto souhlasim s Martinem, jeden z Google Edition telefonu planuju – hlavne z duvodu, ze custom ROMky budou mit solidni zaklad. Resp. se v to zatim doufa, protoze nebylo potvrzeno, ze kompletni zdrojaky budou v AOSP. Neni to totiz vubec jiste. To byl ostatne pripad i jednoho Galaxy Nexusu (tusim Verizon?)

bkf1

bkf1

8.6.2013 11:34

Hlavne at to ma SLOT na kartu a VYMENITELNY/upgradovatelny akumulator, jinak to nema ZADNY smysl a rovnou si muzu koupit Nexus…

bkf1

bkf1

8.6.2013 11:34

MARTIN:
Take drzim palce ;-)

jiri_v

jiri_v

8.6.2013 20:35

Moc dobřetomuhle trendu nerozumím. Nejprve zaplatíte 17 000 za telefon, kde největší část platíte za vývoj software a UI, a pak do něj chcete narvat čistý android a o tyhle vymakanosti přijít. Tak proč si rovnou nekoupíte např. XIAOMI MI2 s MIUI ROM kde nebudete řešit podobné kraviny a rovnou budete mít v základu i ROOT telefonu, a navíc tím ušetříte pomalu 10 000 korun.

XIAOMI má prakticky stejnej hardware jako S4 (kromě displaye) ale stojí 8500. V antutu má 21 000 bodů což není o moc méně než S4.

Pokud chcete čistý android, tak proč zbytečně utrácet tolik peněz jenom za jméno značky když čína vám naservíruje vlastně to samé co chcete ale o víc jakpolovinu levněji.

Nějak tomu nerozumím. Já si teda raději koupil XIAOMI s MIUI ROM než nějakej Samsung google edition za šílenou sumu peněz.

Martin

Martin

8.6.2013 20:48

Rád bych viděl vaše podklady, z kterých čerpáte o tom, kolik si výrobci nechají zaplatit za softvér, v celkové sumě telefonu. Myslím že jenom střílíte od boku.
Proč si nekoupím Xiaomi? Protože nikdo neví, jak vypadají dílny, kde se tyto telefony skládají dokopy, jak se chovají k pracovníkům, kolik za svoji práci dostanou. Případně jestli už dosáhli dospělost. Ano, ani známější výrobci toto často nemají transparentní na 100 procent, ale tyto data jsou dohledatelná a kontroly probíhají na pravidelné bázi.
Cena telefonů Xiaomi je skutečně neuvěřitelně nízká, na to jak jsou výkonné a kvalitní. A právě to je ten důvod, proč si telefon od nich nekoupím.

Bullkick

8.6.2013 21:11

@Martin
Vy jste mne vážně pobavil. Myslel jsem, že mě už žádný pisálek na SvětAndroida nepřekvapí. Podařilo se, překvapil.
Doufám, že budete natolik opatrný, abych si o Vás jednoho dne nepřečetl článek v novinách, jakožto další český občan nominovaný na Darwinovu cenu.

Martin

Martin

8.6.2013 21:28

Já se omlouvám, ale já vás nepochopil co chcete říct. Asi jsem příliš hloupý.
A nebo jste u psaní příspěvku na mysli nic neměl. To asi spíš.

Bullkick

8.6.2013 21:58

@Martin
Já vím, měl jsem vědět, že mne nepochopíte. Ono se teď samo ukázalo, že mám pravdu :-) Sám jste má slova potvrdil.
Sbohem a opatrujte se.

Martin

Martin

8.6.2013 22:15

Pane, každý máme nějaké problémy v osobním životě, ale nemusíte za rouškou internetové anonymity pouštět takovéto srance. Nevím o co vám jde, vyslovil jsem svůj názor, no zdá se jakoby vám měl nejakým způsobem ublížit, když se do mně tak navážíte. Jestli na sobě cítíte nějakou ujmu, tak si prosím na patřičné instituci řešte svou hlavu.

Bullkick

8.6.2013 23:04

@Martin
Jsem registrovaným uživatelem s vyplněnými osobními údaji. Takže pane anonyme, kdo je tu skrytý?
Mám hypotézu týkající se Vás, která vzešla z výživného obsahu Vašeho příspěvku.
Zde je pouze její rys: žijete v domě/bytě, který byl postaven zdravými lidmi, kteří nebyli finančně podhodnocení a po celou stavbu domu/bytu nikomu nevzešla žádná újma na zdraví a byli podrobováni pravidelné kontrole s ohledem na bezpečnost práce. Máte auto, které bylo vyrobeno za lidských podmínek (podmínky dle Vaší definice FAIR TRADE) … a tak dále. Pokud je to pravda, máte právo na to co jste napsal. Pokud ne …… v tomto momentě to ztratilo celé smysl a jsou to jen plky nepochopeného moralisty.
Náš dialog se odchyluje od tématu článku, tudíž na Vaši reakci, která dle mého předpokladu přijde (pokud nepřijde, dáte za pravdu tomuto mému komentáři), už nebudu reagovat.

Jenda

Jenda

9.6.2013 10:24

Nevím jak u Sony, ale pokud si koupíte SGS4 pouze s čistým androidem, tak jaksi ztráci smysl kupovat SGS4. Samsung to zařízení vyvíjel spolu se systémem, který hodně upravil a přidává do něho dost věcí. Pokud si tedy tento system stáhnete do třeba SGS3, máte skoro stejné telefony, jen s drobnými odlišnostmi (velikost displeje apod.). S čistým androidem se s SGS4 stane větší Nexus, ale o dost dražší. Já osobně mám rád čistý android, ale určitě bych si s ním nekoupil SGS4. Nexuse nebo Motorolu. Kolik věcí přidává Sony do svého systému nevím, ale tam toho asi tolik nebude. Tam by ten čistý android asi smysl měl.

jiri_v

jiri_v

9.6.2013 13:24

To Martin: Nestřílím od boku. Porovnávám to právě s XIAOMI. Relativně stejný hardware i stejný výkon a cena skoro o 10000 méně. Tzn. že on ten Samsung bude mít hardware stejně drahý ale platíte tam hlavně za značku a vývoj software a UI (Touchwiz + aplikace okolo). A pokud si myslíte, že Samsung je splácnutej z jiných dílů než XIAOMI, tak je to trochu úsměvný. Všechno se to bouchá ze stejných nebo podobných dílů, vyrobených kdesi v Číně …….
Já jsem hlavně reagoval na to, že pokud chce někdo čistý android, je naprosto zbytečné si kupovat SGS4. Je to pitomost. To je stejný jako chtít si koupit ferrari na to, abych s za ním vozil káru s pískem. SGS4 dělá to čím je právě touchwiz a funkce v něm implementované, nikoliv hardware který nebídne jakákoliv jiná čína za poloviční cenu.

Edward

Edward

12.6.2013 1:36

Vynikajici sprava, konecne moznost volby… Ja sem koupil tenhle mobil hlavne pro jeho design a sony programy nevyuzivam ale vubec. Nedaji se odinstalovat, zaberaji misto, zpomaluji… Urcite se to da flashnout, samozrejme s odemcenym bootloadrem…

RSS (komentáře k článku)